Зеленський прокоментував позицію Заходу, який постійно виявляє певну недосказаність щодо ситуації в Україні.
Диктатури функціонують злагоджено і приймають рішення миттєво, в той час як Захід, як правило, реагує повільніше і більш обережно, зазначив в ефірі 24 каналу радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.
Збройні сили КНДР
Відомо, що Шон Саветт, представник Ради національної безпеки США, заявив, що на цей момент Сполучені Штати не можуть підтвердити дані про те, що Росія готує північнокорейських військових для участі у конфлікті в Україні. Остаточне підтвердження цієї інформації очікується після консультацій із союзниками.
Однак існуючі розвідувальні дані підтверджують, що такі наміри мають підґрунтя. У Кремлі також не заперечують підготовку військових з Північної Кореї, стверджуючи, що Росія, як незалежна країна, має повне право на розвиток співпраці з КНДР.
На думку Подоляка, Північна Корея фактично займається торгівлею своїми громадянами, а її лідер Кім Чен Ин, подібно до Володимира Путіна, не звертає уваги на права людини. Вони здатні швидко мобілізувати людські ресурси для військових дій в інших державах. Натомість демократичні країни намагаються дотримуватися міжнародних норм і в першу чергу використовують дипломатичні засоби.
Подоляк відзначив, що демократичні інститути зосереджуються на обговореннях, однак часто ці дискусії затягуються. Багато рішень, які вже мали б бути ухвалені, досі залишаються невирішеними, додав він.
Радник голови Офісу президента також висловив здивування з приводу поведінки партнерів Заходу, які іноді уникають визнання очевидних речей, аби не змушувати себе реагувати. Попри це, Подоляк вважає, що союз демократичних країн все ж зможе протистояти автократичним альянсам.
Він також підкреслив, що взаємодія між Росією та Північною Кореєю, яка суттєво зміцнилась за останній рік, не залишилася непоміченою з боку Китаю. Як зазначає експерт з корейських питань Леонід Петров, Пекін підтримує зв'язки з Пхеньяном через його стратегічне положення, проте посилення відносин КНДР з Москвою викликає у Китаю певні занепокоєння.
Подоляк відзначив, що Північна Корея поступово дрейфує в бік Росії, оскільки прагне союзу для реалізації своїх агресивних амбіцій. У той час Китай не зацікавлений у дестабілізації ситуації в Тихоокеанському регіоні, що дещо охолоджує його відносини з Пхеньяном. На думку Подоляка, Китай має переглянути свою роль у підтриманні стабільності в регіоні.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що владі дали пораду, що треба зробити із першим полоненим військовим з КНДР.