Україна здійснила повернення шести дітей з територій, які перебувають під російською окупацією -- online.ua


Ще шість українських дітей вдалося репатріювати на територію, що контролюється Урядом України.

Це відбулося в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Bring Kids Back UA, повідомив Омбудсман України Дмитро Лубінець.

Лубінець повідомив, що сім'ї, які проживають на тимчасово окупованих територіях, стикаються з психологічним тиском, бракованим медичним обслуговуванням та нестачею необхідних медикаментів. Дорослих членів сімей змушують отримувати паспорти Росії, оскільки без них їм ускладнено пересування по цим територіям України.

Тепер сім'ї перебувають на підконтрольній Уряду України території. Вони знову вільні й зможуть будувати своє життя без страху за майбутнє.

Мої представники в Івано-Франківській, Черкаській, Львівській та Житомирській областях активно працюють з родинами, щоб сприяти їх реінтеграції у нових умовах життя. Під час цих зустрічей до співпраці долучилися представники місцевих органів влади та благодійні організації, зокрема, БФ "Рокада" та БФ "BGV". Родинам було надано допомогу в пошуку тимчасового житла, оформленні та поновленні необхідних документів, працевлаштуванні, а також у зарахуванні дітей до навчальних закладів. Крім того, вони отримали фінансову та гуманітарну підтримку.

Документальний фільм "Понівечене дитинство", створений командою Online.UA, висвітлює трагічну тему викрадення українських дітей Росією з територій, які тимчасово перебувають під окупацією. Хоча стрічка була знята у 2023 році, її зміст залишається надзвичайно важливим і актуальним до сьогодні.

Фільм відображає справжні історії дітей та їхніх сімей, які зазнали шкоди внаслідок війни Росії з Україною. У ньому також містяться коментарі провідних вчених, психологів, юристів та експертів у сфері захисту прав дітей.

Персонажі фільму пережили російський полон, жорстокі тортури, викрадення до оздоровчих закладів, а також втрату зв'язку з батьками під час так званих фільтраційних процедур.

Related posts