Україна зупинила виконання угоди про авіаційне сполучення з Іраном.
Україна припинила дію угоди про повітряне сполучення з Іраном, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
"Дію угоди про авіаційне сполучення між урядом України та урядом Ісламської Республіки Іран призупинено," - повідомив Мельничук.
Він зазначив, що відповідна угода була підписана країнами 9 липня 1993 року в Тегерані.
Відомо, що авіасполучення між Україною та Іраном було зупинено ще в 2020 році. Це сталося після того, як літак Міжнародних авіаліній України (МАУ) був збитий військовими Ірану під час свого вильоту з Тегерана. На літак було випущено дві ракети.
Внаслідок цієї авіаційної катастрофи загинули 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, що зробило її однією з 50 найзначніших катастроф в історії. Серед жертв були також українські громадяни.
8 січня 2020 року літак Boeing 737-800NG авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс з Тегерана до Києва, був збитий невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту іранської столиці. У результаті трагедії загинули всі 176 осіб на борту, серед яких було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих виявилися громадяни семи країн, зокрема 11 українців, включаючи всіх 9 членів екіпажу та 2 пасажирів.
Тільки 11 січня вранці, після кількох днів відмовляння, Іран офіційно визнав свою провину у збитті українського літака, який був збитий з їхнього зенітно-ракетного комплексу. Це інцидент назвали помилковим, і влада країни взяла на себе відповідальність за нього.