Україна категорично відкидає "німецький сценарій" для завершення війни: які його ризики?


Бактерією "необхідних важких рішень", що нібито ґрунтуються на історичних прикладах, охоплено не лише втомлені душі партнерів, а й розширюється на території України. Таку думку висловив колишній посол України в США Валерій Чалий, коментуючи впровадження гіпотетичної формули НАТО в обмін на території. Він також зазначив, що союзники наводять приклад Німеччини, яка приєднувалася до НАТО поетапно.

Україна НАТО

Втім, відзначає експерт, "німецький досвід" не може бути застосований для України.

На думку експерта, Німеччина спочатку пережила розподіл, а вже потім обговорювалися питання безпекових гарантій для Федеративної Республіки Німеччина та Західного Берліна. Натомість у випадку України ситуація є зворотною: "компромісне рішення" може призвести до розділення країни, можливо, назавжди, підкреслив він.

Зрештою, зазначає він, німецький народ опинився під окупацією, всі збройні сили були розпущені або ліквідовані. Україна ж перебуває в складній ситуації, але, безумовно, не є цілковито окупованою та демілітаризованою, незалежно від того, як деяким цього хотілося б.

На його думку, поширення подібних ідей у формальній сфері є вкрай ризикованим, оскільки це не принесе жодних позитивних результатів. Спільна позиція щодо мети деокупації, здобуття перемоги України та відновлення міжнародного правопорядку починає піддаватися руйнації.

Нагадаємо, що на порталі "Коментарі" було висвітлено основні аспекти так званого німецького плану щодо завершення війни в Україні.

Related posts