Україна потребує ефективного механізму для розрахунку з виробниками відновлювальної енергії за накопичені борги, - зазначив Трохимець.
Експерт нагадав про законодавчі зобов'язання держави щодо закупівлі електроенергії з відновлюваних джерел.
Віце-президент з питань енергетики Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) Олександр Трохимець висловив занепокоєння щодо відсутності механізмів погашення накопичених боргів перед виробниками з відновлюваних джерел енергії на 2025 рік.
"Ми вважаємо, що немає доступних ресурсів для фінансування, які могли б покрити борги, що виникли перед виробниками з відновлювальних джерел", - підкреслив Трохимець.
Експерт підкреслив законодавчі обов'язки держави у сфері придбання електричної енергії з відновлювальних джерел:
"Законодавство зобов'язує державу закуповувати всю електричну енергію, вироблену на відновлювальних джерелах, і відповідно ці кошти сплачувати. Накопилося зараз чимало боргів, держава обрала шлях фінансування цих заходів через тариф НЕК Укренерго".
Трохимець зазначив, що проблема боргів перед "зеленими" виробниками має тривалу історію. Крім того, він висловив стурбованість щодо можливих додаткових витрат НЕК "Укренерго" у разі пошкоджень інфраструктури.
Нагадуємо, що борг НЕК "Укренерго" перед державним підприємством "Гарантований покупець" за компенсацію послуг, пов'язаних зі збільшенням частки електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел при "зеленому" тарифі, перевищив 30 мільярдів гривень.