Україні слід остерігатися ілюзорного миру, - Правда.


Ворога, який постійно б'є, атакує, дестабілізує і спричиняє великі витрати, спочатку потрібно зупинили, а потім уже проводити перемовини

Таку позицію висловив заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі Марек Правда під час форуму "Via Carpatia 2024", що транслювався на каналі Еспресо.

На його думку, коли виникає пропозиція про мир, що ґрунтується на ілюзіях, слід проявляти особливу обачність.

Іноді, коли слухаєш колег з різних європейських країн, виникає враження, що вони вважають: якщо наші противники виконали одну-дві умови, то проблему можна вважати вирішеною. Проте ворог має зовсім інший погляд, і довіряти його словам не варто. Для Росії Захід постає як суперник не через дії, а через те, що західна цивілізація спирається на певні принципи та цінності. Саме в цьому вони бачать загрозу. Відповідно до цієї логіки, Росії вигідно, щоб Захід, який дотримується правил, ставав більш нестабільним, аби правила перестали діяти. Росія не прагне жити в мирному співтоваристві, їй вигідніше існувати в хаосі, де панує невдоволення та агресія. Це те, чого хоче такий гравець, як Росія, - підсумував він.

Щодо НАТО, Правда підкреслив, що держави почали освоювати нові навички і зміцнюють свої позиції, незважаючи на неоднозначні коментарі з іншого боку Атлантики.

"НАТО залишилося активним і не зупинило свою діяльність. Ми не вважаємо, що новий президент США зможе, як він стверджує, знищити Альянс. Ми впевнені, що співпраця в багатополярному світі залишиться актуальною, адже ми потрібні один одному. Хоча можемо мати розбіжності з багатьох питань, у ключових аспектах трансатлантичної взаємодії нас чекає тільки співробітництво, оскільки це відповідає нашим інтересам. Наприклад, перемовини щодо закінчення війни повинні бути спрямовані на підтримку України без винагороди агресора. Згадаймо, що з першої каденції Дональда Трампа він виступав за політику сили і став першим, хто надав Україні бойові комплекти озброєння від США. Це надихає нас на оптимізм щодо можливості співпраці і в цій каденції, принаймні в рамках Альянсу у багатополярному світі. Потужність Альянсу важко переоцінити, і не лише двостороннє співробітництво має значення", - додав він.

Related posts