Урядові представники України не відкидають можливі вигоди від успіху Трампа - WP.


Офіційні представники Києва підкреслюють, що готові співпрацювати з будь-яким обраним американським лідером.

Напередодні президентських виборів у США, які можуть суттєво вплинути на Україну та її подальшу безпекову підтримку, деякі українські посадовці розглядають можливість змін як потенційно позитивний розвиток.

Цю інформацію повідомляє The Washington Post.

Офіційна позиція Києва полягає в готовності співпрацювати з будь-яким американським лідером, обраним виборцями, зберігаючи при цьому нейтралітет щодо внутрішніх політичних справ союзника. Проте в неформальних бесідах деякі члени уряду Володимира Зеленського не приховують, що перемога Дональда Трампа може мати певні переваги. Хоча його критика щодо фінансової допомоги Україні та пропозиції про швидке завершення конфлікту, що могло б вигідно позначитися на Росії, викликають занепокоєння, деякі вважають, що Трамп може запропонувати нові, нестандартні рішення.

Хоча адміністрація Байдена-Гарріс, ймовірно, продовжить підтримувати Україну, Київ все частіше висловлює своє невдоволення обережним підходом США, які уникали рішучих дій через страх перед ескалацією конфлікту з Росією. В умовах нещодавніх успіхів Росії на полі бою за минулий рік, деякі українські посадовці вважають, що необхідні більш радикальні заходи, включаючи зняття обмежень на використання зброї.

Взаємини між Зеленським і Трампом з самого початку були складними, починаючи з 2019 року, коли Трамп призупинив військову допомогу Україні, намагаючись, згідно з повідомленнями, здобути компромат на сина Байдена, Хантера. Ці події стали причиною для імпічменту Трампа в Палаті представників через зловживання своїми повноваженнями.

Проте, як підкреслюють українські урядовці, обрання Трампа не стане трагедією для України, і існує надія, що особисті зв'язки між керівниками зможуть позитивно вплинути на американську політику.

"Звичайно, адміністрація Зеленського має спільні точки з Трампом", - зазначає український посадовець, який працював у команді Зеленського під час президентства Трампа.

Зеленський вбачає свою схожість з Трампом. Обидва прийшли до влади з нетиповим досвідом - Трамп з бізнесу, а Зеленський з шоу-бізнесу, - що може стати підґрунтям для порозуміння.

Трамп обіцяв знайти швидке рішення для завершення війни, хоча не розкривав деталей. Його союзник Джей Ді Венс натякав на план, який передбачав би заморожування поточних ліній фронту, залишаючи значні території під контролем росії. Відповідаючи на такі заяви, Зеленський зазначив: "Ми також прагнемо швидкого мирного вирішення, але не готові за це платити. Ми не агресори. росія - агресор, і саме вона має нести відповідальність".

Трамп характеризував Зеленського як "одного з найталановитіших продавців", яких йому коли-небудь траплялося зустрічати, акцентуючи увагу на його здатності отримувати підтримку від Сполучених Штатів. Проте Трамп також вказував на часткову відповідальність Зеленського за ескалацію конфлікту, стверджуючи, що він "не повинен був допустити початок війни". Крім того, Трамп неодноразово підкреслював, що при його президентстві вторгнення не відбулося б, водночас відзначаючи деякі дії путіна як "хитрі" та "геніальні".

Обговорюючи настрої в Сполучених Штатах, Зеленський у своєму недавньому інтерв'ю зазначив, що американці активно підтримують Україну, оскільки усвідомлюють, що йдеться про спільні цінності: "Якщо підтримка з США ослабне, ми будемо змушені покладатися на власні сили, єдність в Європі та громадську думку в Америці".

Видання зазначає, що деякі українські чиновники вважають критику Трампа України лише передвиборною риторикою, а його політика у разі перемоги може бути іншою. Вони звертають увагу на те, що за Трампа у 2019 році Україна отримала першу летальну зброю від США, а його адміністрація вводила нові санкції проти росії.

Незважаючи на занепокоєння щодо можливих вимог Трампа до України, в оточенні Зеленського панує впевненість, що він не прагне виглядати слабким на світовій сцені, що, в свою чергу, може сприяти наданню підтримки Україні.

Антон Грушецький, керівник Київського міжнародного інституту соціології, зазначив, що існує певний побоювання перед змінами, проте водночас відчувається й розчарування в діях діючої адміністрації, які, на думку громадян України, не завжди узгоджуються з їхніми обіцянками.

Згідно з інформацією від BBC, будь-який підсумок президентських виборів у США, запланованих на наступний тиждень, матиме наслідки для України. Вибори можуть суттєво змінити як обсяги, так і умови надання американської допомоги Україні.

Також журналісти зазначають, що західні країни починають сумніватися в доцільності продовження допомоги Україні через військові невдачі на полі бою. Перемога кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа може призвести до скорочення допомоги Києву і чинити тиск на українську владу з метою територіальних поступок заради миру.

Related posts