"Укренерго" оголосило про технічний дефолт за своїми євроблігаціями.
У найближчі місяці "Укренерго" планує завершити реструктуризацію боргу за "зеленими" облігаціями сталого розвитку, які розмістили в листопаді 2021 року.
Національна енергетична компанія (НЕК) "Укренерго" з 9 листопада призупиняє здійснювати платежі за борговими зобов'язаннями за "зеленими" облігаціями сталого розвитку.
Це технічне рішення залишатиметься в силі до завершення процесу реструктуризації боргу, що заплановано на найближчі місяці. НЕК "Укренерго" разом з урядом України вживають усіх необхідних заходів для досягнення угоди з власниками облігацій у короткостроковій перспективі", - зазначається в повідомленні "Укренерго" від 6 листопада.
У своїй заяві НЕК вказує, що причинами для зупинки платежів є норми спеціального законодавства, а також дві урядові постанови та наказ Міністерства енергетики, які були прийняті в контексті виконання Україною умов співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
"Укренерго" повідомило своїх партнерів і кредиторів про тимчасове призупинення платежів за єврооблігаціями, при цьому запевнивши їх у своїй операційній та фінансовій стабільності, - зазначено в офіційній заяві.
Народний депутат України Ярослав Железняк зауважив, що повідомлення "Укренерго" можна вважати фактично оголошенням технічного дефолту.
"Укренерго" оголосило технічний дефолт. По факту через те, що у них немає діючої наглядової ради. Як буде - зможуть завершити реструктуризацію. І це сталось тому що хтось хотів змінити менеджмент будь-якою ціною і не подумав про ризики", - наголосив нардеп.
На його думку, внаслідок оголошення технічного дефолту, отримати нові кредити для енергетичного сектору та інших потреб стане складніше і дорожче.
Ознайомтеся також: Які проблеми пов'язані зі звільненням Володимира Кудрицького з посади керівника "Укренерго"?
Компанія "Укренерго" випустила п'ятирічні "зелені" єврооблігації сталого розвитку на суму 825 мільйонів доларів, які мають дохідність 6,875% річних, на початку листопада 2021 року. Гарантією повернення позикових коштів став уряд України.
Фінансові ресурси призначалися для підтримки або рефінансування відповідних екологічних ініціатив, зосереджуючи увагу на погашенні боргів перед державним підприємством "Гарантований покупець". У 2022 році "Укренерго" та кредитори, які володіють облігаціями, уклали угоду про відстрочення платежів за цими облігаціями.