В Європейському Союзі висловили задоволення діяльністю Верховної Ради, незважаючи на наявні проблеми з обмеженням прав опозиції.
Верховна Рада України. Джерело зображення: Getty Images.
Європейська комісія оцінює діяльність українського парламенту як ефективну, незважаючи на виклики, пов'язані з воєнним станом. Вона також звертає увагу на обмеження прав опозиційних сил і стежить за цим процесом.
Джерело: щорічний звіт Європейської Комісії про досягнення держав-кандидатів, зокрема України, повідомляє "Європейська правда".
Деталі: Оцінки виконавчого органу ЄС були представлені у рамках так званого "пакету розширення", який Брюссель представляє щоосені для усіх держав-кандидатів. Зокрема, у ньому оцінюється стан демократичних інституцій, що є частиною "засадничого" блоку переговорів про вступ до ЄС нових членів.
У своєму звіті Єврокомісія підкреслила, що, незважаючи на війну, Україна залишається демократичною країною. Комісія високо оцінює роботу як парламенту, так і уряду, відзначаючи їхню здатність продовжувати свою діяльність у складних умовах. Зокрема, звіт акцентує на тому, що важливі рішення Верховної Ради, особливо в сфері безпеки та оборони, ухвалюються завдяки співпраці між різними політичними силами. Єврокомісія також зазначає, що парламент не зловживає процедурою прискореного розгляду законодавчих ініціатив.
Проте в Брюсселі звернули увагу на деякі труднощі, з якими стикається опозиція. "Парламентська опозиція повинна мати можливість здійснювати свої обов'язки", - зазначено у документі.
Зокрема, в Європейській комісії підкреслили необґрунтованість обмежень на відрядження для депутатів.
"Ситуації, що стосуються непропорційних обмежень на пересування представників опозиції в парламенті, потребують адекватного вирішення", - зазначено в документі. До цього моменту Брюссель уникнув публічного висловлення претензій з цього питання.
Також ЄК окремо прокоментувала те, що на засіданнях Верховної Ради діють обмеження для журналістів, та відзначила "індивідуальних депутатів", які проводять власні трансляції. Як відомо, такі "нелегальні" трансляції, як текстові, так і відео, проводять опозиційні парламентарі.
Слід підкреслити, що в цілому діяльність демократичних установ в Україні була оцінена позитивно у відповідному звіті.
Передісторія: