У Російській Федерації передбачили зниження вартості нафти та швидку девальвацію рубля.
Міністерство економічного розвитку держави-агресора вказує на те, що курс рубля буде ослаблюватися у зв'язку зі зниженням вартості російських нафти і газу.
Бюджет Росії на наступний рік передбачатиме зниження цін на російську нафту та прискорену девальвацію рубля. Мінекономрозвитку Росії заклало відповідні параметрив базовий сценарій макропрогнозу на 2025-2027 роки, на основі якого російський уряд розраховуватиме федеральний бюджет РФ, повідомляє The Moscow Times.
У прогнозі зазначається, що середній обмінний курс долара, який цього року становить 91,2 рубля, підніметься до 96,5 рубля в наступному році та досягне 100 рублів у 2026 році. Після цього темпи девальвації рубля дещо сповільняться у 2027 році, коли курс долара досягне 103,2 рубля.
Згідно з прогнозами Міністерства економічного розвитку Російської Федерації, рубль продовжить слабшати у зв'язку зі зниженням цін на російську нафту і газ, які є основними експортними товарами, що забезпечують більше половини валютних надходжень в країну. Очікується, що середня ціна бареля Urals знизиться з 70 доларів цього року до 69,7 доларів у 2025 році, до 66 доларів у 2026 році та до 65,5 доларів у 2027 році.
Минулого року рубль зазнав найзначнішого падіння за останні дев'ять років і потрапив до трійки найслабкіших валют у світі, поступившись лише турецькій лірі та аргентинському песо. Долар виріс у ціні на 26%, а євро – на 28%. Однак з того часу валютний ринок став більш стабільним: станом на 9 вересня офіційний курс долара становить 89,82 рубля, що практично відповідає значенню на кінець грудня минулого року.
Девальвація рубля дозволить збільшити надходження до російського бюджету, який витрачає на війну з Україною третину коштів. Підвищення курсу долара на один рубль приносить російській скарбниці понад 100 млрд рублів додаткових доходів.
Як стало відомо, 12 серпня було зафіксовано, що через події на Курщині курс російського рубля досяг 90,30 за долар США, що в той момент стало найнижчим значенням з кінця травня.
Найбільший банк Туреччини ухвалив рішення не відкривати рахунки в російських рублях.