В Україні в кінці літа спостерігається підвищення цін на м'ясні продукти, згідно з інформацією Delo.ua.


На завершення літнього сезону роздрібні ціни на охолоджені м'ясні напівфабрикати демонструють зростаючу тенденцію, інформують експерти асоціації "Свинарі України".

Згідно з результатами щомісячного аналізу цін у роздрібній торгівлі, в супермаркетах спостерігається зростання вартості м'ясних продуктів.

Так, у серпні охолоджена свинина у середньому подорожчала на 3,2%, курятина додала 2,5% до середньої ціни у липні, а яловичина підвищилася в ціні на 2,8%.

"Експерти зазначили, що, хоча у серпні темпи зростання цін на свинину були найвищими в порівнянні з попереднім місяцем, в цілому цей вид м'яса став більш доступним для споживачів у порівнянні з минулим роком та кінцем 2023 року, що не можна сказати про інші види м'яса."

Відзначається, що в кінці минулого літа та в грудні 2023 року вартість кілограма охолодженої свинини становила 206,1 грн/кг і 202,7 грн/кг відповідно, тоді як минулого місяця середня роздрібна ціна знизилася до 199,6 грн/кг.

Проте, хоча для більшості м'ясних частин це твердження є вірним, існують винятки. Наприклад, преміум свинячі напівфабрикати або ті, на які сезонно спостерігається підвищений попит, не завжди відповідають загальним тенденціям.

Наприклад, у цьому році стейк, вирізка та ошийок стали дорожчими, а збільшення цін на м'ясо шиї та стегна в серпні свідчить про ще вищі темпи зростання вартості.

Додамо, що за рахунок маржинальності виробництва галузь свинарства поступово відновлюється та демонструє перспективні результати. За даними Державної служби статистики України, на 1 серпня нараховується 5,2 млн голів, що на 1,5% більше, ніж в аналогічний період минулого року.

Також повідомлялося, що починаючи з січня експорт свинини значно зріс і досяг максимуму в червні (403 тонни), що чітко демонструє, що 2024 рік є більш успішним для експорту свинини.

Свинарство, попри певне пожвавлення, не стає максимально привабливою для інвестицій галуззю. Прогнозується, що за результатами 2024 року рентабельність виробництва свинини знизиться до 0,35 грн/кг проти 0,64 грн/кг у 2023 році. Основною причиною її зменшення стане зниження закупівельних цін на свинину в поточному році - на 29% проти середнього показника за 2023 рік.

Дізнайтеся більше про те, як індустрія свинарства адаптується в умовах третього року війни та які фактори впливають на зростання попиту на свинину серед українців у статті на Delo.ua.

Related posts