В Україні встановлено нові стандарти якості для молока та молочних виробів.


Якщо ваша компанія займає одне з провідних місць у своїй галузі, прагне вести прозорий бізнес і добросовісно сплачує податки на підтримку держави, ми запрошуємо вас до участі в ініціативі "Економічна відповідальність: Найкращі платники податків 2024".

Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що документ запроваджує вимоги до сирого молока, що не піддавалося термічній обробці.

Критерії для цього молока представлені в інфографіках.

Так, наказ чітко встановлює місця та правила реалізації такого молока: безпосередньо з господарства з виробництва молока, фермерського магазину, із ємності для молока (цистерна, резервуар тощо), молочного автомата для нефасованого сирого молока. Також затверджено вимоги до молочних автоматів для нефасованого сирого молока.

Окрім того, вводяться нові стандарти для молочних господарств та для тварин, що забезпечують виробництво молока.

Також вводяться чіткі механізми проведення лабораторних досліджень (випробувань) сирого молока, отриманого в місцях первинного виробництва, на залишки протимікробних препаратів/антибіотиків, точку замерзання, а також лужну фосфатазу під час дослідження молока безпосередньо після термічної обробки.

Наказ Мінагрополітики також затверджує специфічні функції національної референс-лабораторії, основною метою якої є організаційно-методичне керівництво, консультативна та практична допомога мережі лабораторій контролю якості сирого молока.

Текст наказу зі змінами доступний за посиланням.

Як зазначили в Міністерстві аграрної політики, нові вимоги зміцнять інституційну ефективність системи контролю в молочній галузі та підготують її до інтеграції в ринок молока Європейського Союзу.

Related posts