Дослідники з'ясували, що всі власники собак можуть бути розділені на три основні групи.
Вчені дійшли до висновку, що собаки все більше вважаються частиною родини, і більшість власників отримують задоволення від фізичної близькості зі своїми чотирилапими друзями.
У світі собаківництва багато власників вважають своїх чотирилапих друзів не лише домашніми улюбленцями, а й членами родини або навіть "пухнастими дітьми". Проте дослідження, проведене в Університеті Етвеша Лоранда серед 800 власників собак, виявило, що їх можна класифікувати на три різні групи, повідомляє Daily Mail.
"Дивно, що, незважаючи на те, що ми отримували інформацію з онлайн-груп, які фокусуються на домашніх собаках, їхні власники виявилися різноманітними," - зазначила Лора Джіллет, головний автор дослідження.
Зокрема, деякі власники собак належать до категорії "приязних колег". Вони схильні бачити у своїх вихованцях колег і охоронців, але при цьому відчувають сильний емоційний зв'язок. Такі власники зазвичай тримають бордер-коллі, бельгійських вівчарок чи німецьких вівчарок.
Інша група, відома як "собачі батьки", має глибокий зв'язок зі своїми чотирилапими друзями. Для них їхні вихованці не є просто практичними помічниками. Часто це власники таких порід, як віжла, боксер або такса.
"Компаньйони", ще одна категорія володільців собак, тримають їх переважно для спілкування. Однак цьому типу вдається зберігати з вихованцями емоційну дистанцію. Зазвичай це власники муді, англійських кокер-спанієлів або лабрадорів-ретріверів.
Загалом, результати дослідження виявили, що майже всі опитані власники собак відчувають задоволення від фізичного контакту зі своїми чотирилапими друзями (97,6%), а також цінують "безумовну любов", яку їм дарують ці тварини (93,7%) і красу своїх улюбленців (88,4%). Проте близько 25% респондентів не відчули жодних переваг від соціальної взаємодії, яку забезпечували їхні собаки, в той час як 36,3% з них висловили велике задоволення від цього досвіду.
Науковці висловлюють надію, що їхні результати стануть стимулом для нових досліджень стосунків, що існують між людьми та їхніми чотирилапими друзями.
"Попри загальну тенденцію, що спостерігається в західних країнах, де собаки все більше сприймаються як члени сім'ї, які забезпечують безумовну любов і підтримку, це дослідження підкреслює, що не всі власники собак однакові, навіть у вибірці, зацікавленій у вивченні поведінки собак", -- пишуть вчені у своєму дослідженні.
Нагадаємо, що нещодавно дослідники з'ясували причини, чому собаки виють, а також визначили найбільш "балакучі" породи. Науковці підкреслили, що таку поведінку можна коригувати.
Варто підкреслити, що 55-річна Ліза Кауфман протягом 16 років викладала природничі науки в школах США. Однак з часом вона прийняла рішення докорінно змінити своє життя і разом зі своїм пітбулем Мінні переїхала на приватний острів у Бокас-дель-Торо, що в Панамі.