Віцеканцлер Німеччини: Volkswagen повинна самостійно подолати свої труднощі.
Роберт Габек здійснив візит на завод Volkswagen у Емдені, де зустрівся з представниками профспілки IG Metall, які закликають вжити заходів для запобігання майбутнім звільненням.
Німецький автомобільний виробник Volkswagen (VW), який стикається з економічними викликами і нещодавно оголосив про можливе закриття одного або навіть двох своїх заводів у Німеччині, може очікувати політичної, але не фінансової підтримки з боку уряду країни. Про це повідомив віцеканцлер і міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек 20 вересня під час свого візиту на завод VW в Емдені.
"Volkswagen має вирішити більшу частину своїх завдань самостійно", - цитує Габека агенція AFP. Однак політики мають перевірити, "чи правильно вони посилають сигнали ринку і чи можуть вони зробити їх чіткішими", додав міністр.
Ознайомтеся також з: "Дизельгейт" став лише відправною точкою, або Нова криза компанії Volkswagen.
Однією з основних проблем, з якими стикається концерн, є недостатній попит на електричні автомобілі. Обговорюючи цю ситуацію, міністр економіки згадав про вже ухвалені ініціативи, спрямовані на підвищення попиту в цій сфері. Серед них – знижені податки для службових електромобілів та вигідні умови амортизації для комерційних електрокарів. "Тепер важливо реалізувати всі ці заходи на практиці," – підкреслив Габек.
У відповідь на повідомлення преси про загрозу масштабних звільнень у Volkswagen Габек заявив, що не може підтвердити озвучені цифри. Він закликав керівництво концерну не закривати заводи, але зазначив, що "не може втручатися у його політику щодо планування чисельності робочих місць".
У Емдені Габек також зустрівся з членами профспілки металургійних працівників IG Metall, які провели на території заводу Volkswagen акцію протесту на підтримку збереження робочих місць. "Я відчуваю, що мені потрібно вжити заходів", - зазначив він.
Раніше головний економіст банку Dutch bank ING Карстен Бржескі (Carsten Brzeski) заявив у розмові з DW, що вважає плани Volkswagen закрити один або два заводи через низький попит на його продукцію, а також рішення американського гіганта мікроелектроніки Intel відкласти будівництво комплексу з двох заводів у Магдебурзі результатом фактичної стагнації економіки країни на тлі роботи нинішньої правлячої коаліції із Соціал-демократичної партії Німеччини, Вільної демократичної партії та партії "Союз 90"/Зелені", членом якої є Габек.
"Те, що ми нині бачимо, є результатом чотирирічної економічної стагнації та наслідками зниження міжнародної конкурентоспроможності країни за останнє десятиліття", - зазначив Бржескі.