В Танзанії для виявлення контрабанди слонової кістки та рідкісних видів тварин використовують гігантських щурів.
Тварини мають завдання виявляти контрабанду, досліджуючи ящики та коробки.
В Танзанії для боротьби з контрабандою почали залучати гамбійських хом'якових щурів, відомих також як щури-сапери. Ці тварини виконують важливу місію, виявляючи заборонені предмети серед вантажів і упаковок.
Як пише BILD, у країні розгорнули навчання щурів цьому ремеслу. Під час навчання щурів-саперів заохочують кормом, коли вони знаходять слонову кістку, роги або рідкісних тварин.
Складність полягає в тому, що контрабандисти використовують мийні засоби або кавові зерна, щоб заглушити запах і уникнути затримання на митниці. Проте для щурів це не стало перешкодою.
Гамбійський хом'яковий щур вважається одним із найбільших представників мишоподібних на планеті. Дорослі особини можуть досягати довжини до 90 см.
З 2013 року у Танзанії та Мозамбіку активно застосовують щурів для розмінування. Один із найвідоміших - самець на ім'я Магава, який у Камбоджі виявив 71 міну та 38 різних вибухових пристроїв. За свої досягнення він був удостоєний золотої медалі від британської благодійної організації PDSA.
Чоловік, що подорожував рейсом з Гонконгу до південно-китайського Шеньчженя, вразив митників своїм незвичним багажем. При проходженні через прикордонний контроль, одягнений у куртку, широкі штани і з рюкзаком на спині, він запевнив, що у нього "немає нічого, що потребує декларування". Проте під час ретельного обшуку виявилося, що насправді він транспортував контрабанду. І це була не звичайна контрабанда - 104 живі змії, упаковані в шість поліетиленових пакетів, які були заховані в його штанах.