Війна в Україні, за прогнозами Міжнародного валютного фонду, триватиме щонайменше ще один рік.
![](/images/content/8372234342/5ef3b2e6c7720465e8c784553be17a2b.jpg)
Фахівці Міжнародного валютного фонду переглянули свої прогнози стосовно завершення конфлікту між Росією та Україною. Відповідно до останнього звіту, війна може тривати щонайменше до кінця 2025 року, якщо ситуація розвиватиметься в найоптимістичніший спосіб.
Згідно з інформацією, опублікованою на вебресурсі Міжнародного валютного фонду, про це інформує агентство Укрінформ.
"Конфлікт Російської Федерації в Україні продовжує завдавати значних економічних, соціальних та гуманітарних втрат. Напади на енергетичну інфраструктуру призвели до суттєвих економічних збитків, а майбутнє виглядає дуже невизначеним. Прогнозується, що війна триватиме ще щонайменше рік, що створить додатковий тягар на зростаючі витрати та вимагатиме нових фінансових ресурсів", - зазначено в свіжому звіті.
Одночасно фахівці переконані, що в цей час Україна зможе забезпечити стабільне економічне зростання.
За словами фахівців у сфері безпеки та фінансового планування, в новій програмі уряду передбачено, що війна може завершитися у базовому сценарії в останньому кварталі 2025 року, а в негативному - до середини 2026 року. Такі дані наводяться у звіті Міжнародного валютного фонду.
У попередньому червневому прогнозі МВФ базовий сценарій передбачав закінчення війни наприкінці 2024 року, а негативний - завершення війни наприкінці 2025 року.
Загалом, основний сценарій Міжнародного валютного фонду (МВФ) передбачає, що наслідки війни виявляться переважно в регіонах, де економічна активність вже зазнала зниження. Водночас, фахівці МВФ попереджають, що затяжний конфлікт може призвести до ще більш негативного впливу на економічні показники, зважаючи на зростаючу невизначеність, нестачу трудових ресурсів, а також на тиск, пов'язаний із імпортом, що стосується військових потреб.
Як повідомляв Укрінформ, 9 жовтня Рада ЄС погодила надання Україні макрофінансової допомоги на суму 35 мільярдів євро, а також новий механізм, що допоможе Україні у погашенні кредитів на суму до 45 мільярдів євро, наданих ЄС та партнерами з G7.