Військовослужбовці матимуть можливість визначати, кому будуть направлені фінансові кошти у разі їхнього полону або зникнення безвісти.
Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її виступ.
На даний момент у правовій системі відсутнє чітке регулювання цього питання. Внаслідок численних запитів від військовослужбовців, які бажають мати можливість контролювати, хто отримуватиме фінансову допомогу в певних обставинах, було прийнято рішення внести зміни до цієї законодавчої норми.
За її словами, документ вносить зміни до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
"Цей законопроєкт був розроблений за ініціативою Уряду на запит самих військових, які бажають мати можливість контролювати, хто отримуватиме фінансову допомогу у разі виникнення певних обставин. Тому ми були зобов'язані відреагувати," – зазначила депутатка.
Відтепер військовослужбовці мають право самостійно визначити одержувача грошового забезпечення у разі, якщо вони потраплять у полон або зникнуть безвісти. Тобто, йдеться про дотримання особистих побажань військовослужбовців. Раніше виплати здійснювалися виключно членам сім'ї за жорстко визначеним порядком - спочатку дружина або чоловік військовослужбовця, у разі їх відсутності - неповнолітні діти та їхні опікуни.
А якщо немає і їх, то тільки потім батьки, брати і сестри рівними частинами. А у разі загибелі військовослужбовця або оголошення його судом померлим, невиплачені суми грошового забезпечення включаються до складу спадщини. Втім, відтепер отримувачем забезпечення зможе бути особа, яку самостійно обере військовий і зазначить у відповідному особистому розпорядженні.
"Наше завдання полягає в тому, щоб забезпечити наших військових найсучаснішими засобами озброєння, технікою та індивідуальним захистом, а також адаптуватися до натівських стандартів у сферах озброєння, управління та логістики. Проте жодна передова техніка не зможе виконувати свої функції на полі бою без людини, яка відчуває підтримку, має за собою надійний тил та користується повагою суспільства. Саме тому його добробут і майбутнє є нашими головними пріоритетами", - підсумувала Шуляк.