Оголошено фіналістів конкурсу на кращі проєкти відновлення Північної Салтівки.
У фінал вийшли обрало 20 проєктів, що передбачають відновлення пошкоджених багатоквартирних будинків з акцентом на підвищення їхньої безпеки та енергоефективності, а також створення комфортного громадського простору навколо.
Як стало відомо з повідомлення РЕДПОСТ у міській раді, 9 жовтня відбулося засідання журі Міжнародного конкурсу "Kharkiv Housing Challenge", яке пройшло в онлайн-форматі. Захід очолив відомий британський архітектор Норман Фостер. До складу журі також увійшли Харківський міський голова Ігор Терехов, представники міжнародних та місцевих компаній, включаючи Агентство ООН-Хабітат, "Arup Berlin", а також фахівці з Оксфордського та Гарвардського університетів, а також проектної організації "Інститут Харківпроект".
На конкурс на відновлення Північної Салтівки було подано 259 проєктів, з яких 27 належать українським архітекторам. Журі обрало 20 найкращих концепцій, які зосереджуються на відновленні пошкоджених багатоквартирних будинків з акцентом на підвищення їхньої безпеки та енергоефективності, а також на створенні зручного громадського простору поруч.
Слідкуйте за нами на Facebook, Telegram та Instagram!
Мер Харкова Ігор Терехов підкреслив найцікавіші проєкти, серед яких пропозиції щодо будівництва багатофункціональних укриттів, оновлення фасадів будинків новими конструкціями, перетворення пошкоджених приміщень на громадські простори, а також будівництво соціального житла і утеплення будівель екологічними матеріалами.
"Представлено безліч захоплюючих ініціатив. Вдячний усім учасникам за їхній внесок та кожному, хто допомагає у відновленні Харкова," -- підкреслив мер міста.
Норман Фостер оголосив, що після сьогоднішніх дискусій буде сформовано трійку переможців. "Відновлення Харкова вимагатиме значних зусиль", -- підкреслив голова журі.
Переможці конкурсу отримають грошові винагороди: 6000 євро за перше місце, 3000 євро за друге, та 1000 євро за третє. Результати конкурсу та подальші плани щодо обраних проєктів оголосять 21 жовтня.
Нагадуємо, що даний конкурс є складовою частиною співпраці між міською адміністрацією та Фондом Нормана Фостера, який працює над концепцією Генерального плану для Харкова. Ця ініціатива реалізується за підтримки Європейської економічної комісії ООН і фінансується урядом Німеччини.