Викрали медаль. Український шабліст висловив незадоволення організаторам Паралімпійських ігор.
![](/images/content/8306839372/af128d9201a1c39d7f140e593f5e2d4a.jpg)
Формат змагань Паралімпіади-2024 у фехтуванні на колісних кріслах зазнав критики з боку українських спортсменів. Програма дня у фехтуванні була змінена через затримку інших поєдинків. Спортсмени розкритикували зміну формату, що вплинуло на тривалість змагань.
На Паралімпійських іграх у Парижі було представлено новий формат змагань у фехтуванні на колісних кріслах. Замість традиційного групового етапу та плей-оф, що починався з 1/8 фіналу, спортсменам запропонували втішні бої, де вони могли боротися за бронзову медаль. У ці сутички потрапляли всі фехтувальники, які зазнали своєї першої поразки під час турніру.
Серед спортсменів, які розкритикували зміну формату змагань - Артем Манько, чинний чемпіон світу в фехтуванні на шаблях. Манько зумів дійти до півфіналу змагань, де зазнав поразки від британця Пірса Гіллівера, однак у підсумку посів гіршу позицію, аніж інший українець Андрій Демчук, якого переміг у чвертьфіналі (15:14).
Український спортсмен у фехтуванні відзначив нову систему проведення змагань на Паралімпіаді як неймовірну. Він підкреслив, що його позбавили медалі за результатами півфіналу проти Пірса Гіллівера, оскільки, на його думку, судді прийняли несправедливе рішення, зарахувавши фінальний удар британського фехтувальника при рахунку 14:14.
Артем Манько висловився: "Я опинився серед четвірки кращих, але насправді залишився поза нею. Це просто неймовірно, що спортсмен, який входить у топ-четвірку світу, в підсумку займає 5-те, 6-те або навіть 7-ме, 8-ме місце. І ще один момент – останній удар у поєдинку проти Пірса Гіллевера був абсолютно моїм, і цей фінал було вкрадено. Я не розумію, що трапилося зі суддями та боковими суддями. Це був вкрадений бій, вкрадений фінал і вкрадена медаль."
Ця система з втішними поєдинками була протестована лише один раз під час відбору на чемпіонат світу 2023 року, де я здобув перемогу. Особисто я не мав можливості її перевірити, оскільки не зустрівся з нею раніше. У цей раз я зазнав поразки, і таке рішення виглядає абсолютно несправедливо - це був вкрадений бій, вкрадена медаль, вкрадена можливість представляти Україну у фіналі. Перед цим я не мав досвіду боротьби з цією системою, а після поєдинку проти Гіллевера я був настільки вражений психологічно, що не зміг належним чином підготуватись до бою за бронзову медаль. Мова йде про спробу, адже якби мені вдалося перемогти італійця Едоардо Джордану, я б отримав ще один шанс на бронзу. Це дійсно неймовірно.
Чи намагався ти оскаржити рішення про удар у півфінальному поєдинку? У нас була можливість запросити два відеоповтори, і я вже скористався цими правами. Проте, при рахунку 14:14, судді зобов'язані переглядати всі повтори. Вони проаналізували цей момент лише три секунди, щоб ухвалити таке важливе рішення щодо поєдинку. Їм слід було б уважно переглянути відео в уповільненому режимі, принаймні в два або три рази, якщо це потрібно. Натомість, вони лише швидко глянули на відео і вирішили, що удар був завданий мені.
Наступні змагання на Паралімпіаді-2024 Артем проведе 5 вересня у командній рапірі. Також українець фехтуватиме в особистому та командному турнірі на шпагах.
Артем Манько - 25-річний атлет з Черкащини, який досяг значних успіхів у спорті. Він став срібним призером в індивідуальних змаганнях з шаблі в категорії А на Паралімпіаді-2020, що проходила в Токіо. Крім того, Артем є триразовим чемпіоном світу з фехтування на колісних кріслах, здобувши титули у 2019, 2021 та 2023 роках. На європейській арені він також відзначився, ставши дворазовим чемпіоном, а також володарем срібної та двох бронзових медалей на чемпіонатах Європи у 2022 та 2024 роках.