Як ефективно зменшити вагу без зривів — корисні рекомендації


На початку, коли ви тільки починаєте дотримуватися дієти, мотивація висока. Але довгостроковий успіх у схудненні залежить від наполегливості, а це набагато складніше, ніж здається. Скористайтеся порадами, які допоможуть вам легше пройти цей шлях та назавжди розлучитися із зайвою вагою.

Оптимальна вага характеризується стрункою фігурою, зниженим ризиком захворювань, підвищеною енергією і позитивним настроєм. Здорове харчування має безліч переваг. Однак один з його аспектів залишається складним: підтримувати збалансоване харчування постійно може бути досить важко. Ось сім порад, які допоможуть вам засвоїти правильні харчові звички, дозволяючи знижувати вагу комфортно і без зривів. Про це повідомляє Fit for Fun.

У Фокус. Стиль з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найцікавіші новини зі світу шоу-бізнесу та світського життя!

Визначайте цілі, які можна досягти.

Реалістичні очікування збільшують шанси на ведення здорового способу життя. Якщо ви занадто сильно тиснете на себе з метою швидко схуднути, то в результаті можете мати негативні наслідки. В одному дослідженні виявлено, що люди з надмірною вагою, які розраховують втратити багато ваги за короткий період часу, з великою ймовірністю випадуть зі своєї програми схуднення протягом 6-12 місяців. Лише постановка реалістичних і досяжних цілей може вберегти вас від зривів.

Віднайдіть своє натхнення.

Перш ніж почати, запитайте себе, чому ви прагнете до зниження ваги та покращення своїх звичок. Які мотиви та думки спонукали вас до цього рішення? Дуже корисно створити список усіх цих причин. Мотивація на кшталт "Я хочу знову влізти у свої старі джинси" може бути ефективною лише на короткий термін, тоді як цілі, такі як "Я хочу схуднути, щоб почуватися здоровішим, енергійнішим і впевненішим" є більш відстійливими. Коли вам буде важко утримуватися від спокус повертатися до старих звичок, ви зможете швидко згадати, чому почали цей шлях змін у своєму житті. Це значно полегшить ваш процес.

Перетворіть ваш дім на "зону безпеки".

Складно підтримувати здорове харчування, коли навколо вас є спокуси у вигляді нездорової їжі. Прислів'я "з очей геть, із серця геть" у цьому випадку дуже доречне. Коли ваш холодильник переповнений свіжими та корисними продуктами, а шкідливі ласощі відсутні або заховані, це суттєво підвищує ймовірність залишитися на правильному шляху.

Припиніть дотримуватись категоричного підходу "все або нічого".

Думка в крайнощах може суттєво заважати досягненню здорового способу життя. Зазвичай це виглядає так: ви дозволяєте собі кілька шкідливих перекусів на святковій події і в результаті думаєте, що весь день уже безнадійно зіпсований.

Навіть якщо ви дозволили собі зайвого, не звинувачуйте себе і не сходьте з дистанції. Краще далі обирайте більш здорові варіанти, наприклад, необроблені продукти з високим вмістом білка, оскільки вони довше зберігають відчуття ситості. Кілька похибок у харчуванні мало впливають на успіх у довгостроковій перспективі, якщо ви продовжуєте компенсувати їх здоровою їжею. Замість цього ввечері подумайте про те, чим ви пишаєтеся в цей день, і що ви можете поліпшити в найближчі тижні.

Майте під рукою смачний і корисний перекус.

Дотримуватися дієти може бути особливо складно, коли ви довгий час перебуваєте далеко від дому. Коли настає сильний голод, ви настільки хочете їсти, що задовольняєтеся практично всім, що є в даний момент. Проте це часто оброблені продукти, які не можуть втамувати голод, а також шкідливі для здоров'я. Подбайте про те, щоб завжди під рукою у вас був корисний перекус. Горіхи, наприклад, є практичним перекусом, які можна з'їсти на ходу. Зварені круто яйця, сир або грецький йогурт також можна використовувати як перекус.

Скомбінуйте режим харчування з фізичними вправами.

Дослідження свідчать, що зміни в харчуванні й фізичній активності взаємно підсилюють ефект один одного. У рамках одного з таких досліджень, в якому взяли участь 200 людей, було виявлено, що учасники, які дотримувалися здорового харчування та регулярно займалися спортом, мали значно більше шансів зберегти ці звички, ніж ті, хто зосереджувався лише на дієті або інтенсивних тренуваннях.

Слідкуйте за досягненнями.

Ведення харчового щоденника, використання онлайн-трекера або спеціального застосунку для підрахунку калорій може стати ключем до дотримання ваших харчових звичок. Регулярно фіксуючи, що ви спожили, ви ускладнюєте собі можливість знову порушити дані обіцянки. Крім того, моніторинг вашого прогресу у тренуваннях може слугувати додатковим стимулом для продовження.

Однак не варто ставити успіх схуднення в залежність від цифри на вагах. Роздратування через свою вагу засмучує. Набагато приємніше, коли одного разу ви прокинетеся і зрозумієте, що ваші штани раптово стали надто широкими, а ви стали енергійнішою і підтягнутішою. Ці відчуття безцінні!

Ось три рекомендації, які сприятимуть зменшенню жирових відкладень на животі.

Раніше Фокус повідомляв про ефективні вправи, які сприяють спалюванню жиру та допомагають досягти стрункішої фігури.

Related posts