Як українські політики оцінили успіх Трампа на виборах?


У США тривають підрахунки голосів на 60 виборах президента

Офіційні результати ще не оприлюднені, але згідно з попередніми оцінками, республіканець Дональд Трамп уже отримав 277 голосів виборців, що є достатнім для його перемоги.

Речник Палати представників Майк Джонсон оголосив про обрання Дональда Трампа на посаду президента. У свою чергу, сам Трамп вже звернувся до своїх прихильників у Флориді з переможною промовою, де проголосив себе 47-м президентом Сполучених Штатів.

Реакція на перемогу Дональда Трампа на виборах викликала змішані відгуки серед українських політиків. Які думки висловили українські діячі - дізнайтеся в ексклюзивному матеріалі ТСН.ua.

Одним із перших привітав новоспеченого очільника Сполучених Штатів Америки Президент Володимир Зеленський. Він сподівається, що у співпраці вдасться якнайшвидше наблизити перемогу України у війні з агресором.

"Вітаю Дональда Трампа з вражаючою перемогою на виборах! Згадую нашу чудову зустріч у вересні, коли ми детально обговорили стратегічне партнерство між Україною та США, а також План перемоги і шляхи припинення російської агресії. Я щиро ціную відданість Президента Трампа принципу "мир через силу" у міжнародних справах. Саме цей підхід здатний наблизити до справедливого миру в Україні", — зазначив президент.

Президент країни поділився своїми сподіваннями щодо майбутнього розширення взаємовигідного політичного та економічного співробітництва, яке стане на користь обом державам.

"Сподіваємося на тривалу та потужну підтримку України з боку обох політичних партій у США. Ми прагнемо розвивати взаємно вигідну політичну та економічну співпрацю, яка буде корисною для обох наших держав", - зазначив президент.

Зокрема, Зеленський сподівається на можливість особисто привітати Дональда Трампа з його перемогою та обговорити способи укріплення стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами.

Екс-міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поділився на своїй Instagram-сторінці п'ятьма важливими уроками для українців та обговорив потенційні наслідки для країни.

Він згадав, як у 2016 році Дональд Трамп був обраний президентом США, і що за свій чотирирічний термін на посаді зробив чимало заяв, які викликали обурення у українців, а також провів зустрічі з Путіним. Проте варто відзначити, що саме він став тим, хто продав Україні першу партію американської зброї та активно протистояв особистому проекту Путіна – Північному потоку-2.

Також, ексміністр підкреслив наполегливість головного республіканця, який попри поразку у 2019 році знову пішов на президентські вибори.

"Після поразки на виборах у 2019 році Трампа списали з політичного рахунку. А він не зламався, встав, пішов і переміг чотири роки потому" - зауважив Кулеба.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль долучився до вітань майбутнього очільника США. Він зауважив, що очікує на "епоху сильних" за лідерства Трампа. Зокрема, Шмигаль зауважив сподівання подальшої незмінної підтримки та реалізації нових двосторонніх проєктів.

У період президентства Дональда Трампа глобальна система буде будуватися не на встановлених правилах, а на угодах. Україні терміново необхідно розробити власну стратегію непереможності, а не покладатися на те, "що можуть зробити для нас інші". Таку позицію висловив депутат Верховної Ради України Олексій Гончаренко.

"Треба зрозуміти. Принаймні на якийсь час світ переходить від rules based international order до deals based international order. Світовий порядок при Дональді Трампі буде заснований не на правилах, а на домовленостях. Тому ми маємо перестати апелювати до цінностей і тд, а показувати - що ми маємо, і чому ми потрібні", - написав нардеп.

Трамп, подібно до Зеленського, має надію, що зможе зустрітися з Путіним і знайти вирішення всіх актуальних проблем. Частина його прихильників також розділяє цю думку. Таке порівняння між двома лідерами озвучив народний депутат Микола Княжицький. Він вважає, що успіху досягнуть українські військові, але в той же час "державне управління має еволюціонувати і ставати більш відповідальним".

"Трамп здобуде перемогу, а республіканці отримають контроль у Сенаті. Серед них є чимало ізоляціоністів, але також і численні прихильники України. Україна була готова до цього розвитку подій, тому Зеленський у документі, який він охарактеризував як план перемоги, підкреслив питання доступу іноземних інвесторів до українських природних ресурсів і можливість заміни американських військових на українських солдатів на базах по всьому світу. Автори плану вважали, що це може сподобатися Трампу", - прокоментував народний депутат України.

Нардеп від "Слуги народу" Єгор Чернєв заявив, що не бачить готовності США збільшувати бюджет на допомогу Україні. Він зауважив, що замість цього після перемоги Дональда Трампа Україна може отримати певні кредити, як вже неодноразово зазначали республіканці.

За словами народного депутата, існує можливість, що Сполучені Штати можуть збільшити санкційний тиск на Росію або ж забезпечити необхідним озброєнням.

Лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко долучився до привітань Трампа із перемогою на виборах та висловив сподівання що за час його президенства вдасться покласти край загарбницькій війні Росії

"Ця кампанія була вражаючою, надзвичайно конкурентною і, зрештою, дуже успішною. Ви змогли наочно продемонструвати своє лідерство та стратегічну перспективу, яку сьогодні підтримує американський народ. Однак це також вкрай необхідно всім союзникам Вашингтона на міжнародній арені. Сподіваюся, що під час вашого президентства ми зможемо зупинити агресивну війну Росії проти України та всього Вільного світу", - зазначив Порошенко у своїх соціальних мережах.

Колишній речник Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що сподівається на подальше поглиблення співпраці між Україною та США у боротьбі за свободу та спільні демократичні цінності.

Зокрема, до привітань приєднався Андрій Єрмак, який обіймає посаду голови Офісу Президента.

Він нагадав, що у Зеленського та Трампа були гарні робочі стосунки під час першої каденції Дональда, та заявив про радикальний підхід "Мир через силу" у війні України проти агресора.

До закликів допомогти новому президенту США із закінченням війни в Україні долучилася Верховна Рада. Про це під час телемосту "Вибори США та майбутнє України" у КШДУ заявив віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

"Ми плануємо співпрацювати з Адміністрацією, новообраним Конгресом і Сенатом... Я не вважаю, що склад парламенту зазнає кардинальних змін. На жаль, ми не можемо так легко змінити ситуацію у Верховній Раді. Проте ми сподіваємося, починаючи з Дональда Трампа, новообраного президента, і закінчуючи Конгресом та Сенатом, що вони зроблять все можливе для підтримки нашої можливості на переобрання. Це наше звернення до них, як до депутатів", - зазначив віцеспікер Верховної Ради України.

Мер Львова Андрій Садовий у своєму Facebook підкреслив, що, незважаючи на перемогу республіканця, демократія знову виявилася переможницею на виборах.

"На виборах виграв республіканець Трамп, але знову перемогла демократія. Америка вкотре доводить, що демократія - це не просто комфортне слово. Вона живе у здатності суспільства вільно приймати рішення. Навіть, коли воно подобається не всім", - написав Садовий.

Лідерка партії "Голос" Кіра Рудик висловила свою думку щодо обрання Трампа президентом США. Вона підкреслила, що нова адміністрація Білого Дому усвідомлює, як зниження впливу США на міжнародній арені може призвести до хаосу, ескалації конфліктів і криз як в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, так і в Європі. Це створює серйозні виклики для НАТО, Європейського Союзу та України.

"Виклики часу сприяють появі людей, які пропонують легкі рішення. Хоча ці прості варіанти виявляються надто дорогими, ми повинні визнати вибір, зроблений американським народом, і продовжувати нашу роботу в нових умовах. Саме це є нашою основною метою на даний момент", - підкреслила Кіра Рудик.

Згадаємо, що Трамп стане першим президентом, який обійме два непослідовні терміни після Гровера Клівленда, який зробив це у 1892 році.

РосіяУкраїнаЄвропейський СоюзМіністр закордонних справ (Україна)FacebookПівнічна та Південна АмерикаУкраїнціВолодимир ПутінВашингтон, округ КолумбіяЄвропаФлоридаСлуга народу (політична партія)Народний депутат УкраїниДмитро КулебаНАТОВолодимир ЗеленськийДональд ТрампРеспубліканська партія (США)ЛьвівБюджетСполучені ШтатиПарламентСуспільствоВерховна РадаМерПетро Порошенко2014 Президентські вибори в УкраїніЄвропейська СолідарністьПрезидентські вибори в Україні 2019Олексій ГончаренкоАндрій СадовийГолос (українська політична партія)Андрій ЄрмакГлава державиСолдате!Сенат Сполучених Штатів АмерикиКонгрес Сполучених ШтатівДемократіяПрем'єр-міністр УкраїниПалата представників Сполучених Штатів АмерикиЛіндон Б. ДжонсонКіра РудикОлександр КорнієнкоДмитро РазумковМикола КняжицькийТермін повноваженьДержавне управління

Related posts