Відвідав Лукашенка і висловлював погрози Зеленському: депутата затримали і доправили до суду.
За матеріалами справи, Євген Шевченко систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах держави-агресора.
Скандальному українському нардепу Євгену Шевченку оголосили підозру у держзраді. Ба більше, його вже затримали та навіть провели перше засідання суду з обрання запобіжного заходу.
Чим він скандально відомий, чому їздив до Лукашенка та чому засідання суду раптово перенесли - дивіться в ексклюзиві TSN.UA.
10 хвилин і у засіданні суду 15 листопада оголосили перерву. Такі перші результати щодо обрання запобіжного заходу нардепу Євгену Шевченку, якого підозрюють у держзраді. Сторона захисту депутата клопотала про відкладення засідання для додаткової підготовки.
Сам Шевченко повідомив, що обшук у його житлі завершився ввечері 14 листопада, а вже наступного ранку відбулося засідання суду. Тому нардеп звернувся до суду з проханням надати додатковий час для підготовки необхідних документів для свого захисту.
Суд ухвалив інше рішення.
Народний депутат Євген Шевченко, який спочатку став членом Верховної Ради від партії "Слуга народу", але згодом був виключений з її складу, отримав підозру у скоєнні державної зради. Цю інформацію вчора озвучили Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора.
Нагадаємо, що у 2019 році Шевченка обрали до Верховної Ради від партії "Слуга народу" як мажоритарника. У 2020 році він привітав самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка з його переобранням і пізніше самостійно відвідував його на зустрічах. Через це депутата виключили з фракції "слуг". У 2023 році голова ГУР Кирило Буданов заявив, що Шевченко використовується розвідкою для налагодження комунікації з Білоруссю. Проте після його скандальних висловлювань у 2024 році речник ГУР Андрій Юсов повідомив, що народний депутат не є співробітником Головного управління розвідки.
Що ж такого ще натворив нардеп, що може загриміти за ґрати на 15 років? За матеріалами справи, Євген Шевченко систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах держави-агресора. Як наголосили правоохоронці, нардеп дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні, та публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України. Більше подробиць повідомила в ефірі телемарафону "Єдині новини" радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.
Примітно, що нардеп отримав підозру в держзраді саме після його скандальної заяви. Він закликав президента Володимира Зеленського вже зараз почати діалог з Росією. І натякнув, що організацію зустрічі може взяти на себе:
"Давай Вова, давай! Пора, товаришу президенте, розпочинати діалог. Я розумію, що після цього тобі доведеться піти. Але країна важливіша за особисті амбіції. Я допоможу, якщо що. Знову з'їжджу до Мінська. Все вирішимо. Ти тільки почни. А не хочеш, тебе змусять піти. І змусять тебе ті, хто вчора тобі аплодував у країнах західного світу".
Окрім цього, в іншій публікації він оголосив про намір подати до парламенту законопроєкт, метою якого є припинення "політичних репресій щодо депутатів України".
В Офісі президента надали відповідь. Зокрема, Андрій Єрмак зазначив, що окремі народні депутати "втратили орієнтацію" у питаннях національної безпеки, інтересів держави та перспектив України.
Згідно з матеріалами справи, підозрюваний регулярно та в великих обсягах поширював неправдиву інформацію, що є частиною російської пропаганди, стосовно подій в Україні та її зовнішньої політики.
Для просування кремлівських наративів він активно залучав свої платформи на YouTube та Telegram, а також виступав в ефірах українських і ворожих медіа.
Правоохоронні органи повідомляють, що Шевченко не раз відвідував Білорусь, де зустрічався з представниками бізнесу, політики та навіть з самопроголошеним президентом цієї країни. Згідно з даними розслідування, за підтримки Лукашенка депутат та його родичі активно займалися бізнесом з білоруськими партнерами, зокрема у сферах електроенергетики та виробництва міндобрив. Вони купували товари за заниженими цінами в Білорусі, потім ввозили їх до України через інші європейські країни і реалізовували з істотною надбавкою, як повідомили в СБУ.
"Режим сприяння" з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку, кажуть у ДБР. Також правоохоронці зафіксували, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тис. дол.