Залужний висловився про Стратегію досягнення перемоги.


Залужний підкреслив, що в умовах війни робити прогнози є вкрай складно. Проте він вважає, що уникнути тривалої конфліктної ситуації з Росією "майже неможливо".

Посол України у Великій Британії Валерій Залужний заявив, що План перемоги президента України Володимира Зеленського призначено насамперед для партнерів країни. Так вони зможуть зрозуміти, чого від них очікує Київ.Про це він сказав в ході дискусії в Chatham House.

Згідно з висловлюваннями Залужного, Зеленський ухвалив рішення розробити стратегію для досягнення перемоги, щоб українські партнери мали можливість вжити активних заходів. Тому спочатку план був представлений саме партнерам, а не громадськості України.

"Нам потрібна стратегія, без цього Україні буде складно щось зробити. Що це означає: щось мають зробити США, щось - Німеччина, хтось має зменшити закупівлі російської нафти, хтось - запровадити більш жорсткі санкції проти Росії. Ось про що план", - уточнив Залужний.

Він додав, що у війні дуже складно робити прогнози. І єдина річ, яка працює, "це математика".

Також Залужний підкреслив, що "фактично уникнути тривалої війни з Росією є надзвичайно складним завданням". Він зазначив, що у 2023 році союзники України не забезпечили Київ необхідною кількістю військової техніки, внаслідок чого Україні не вдалося досягти "значних результатів у боротьбі з Росією" під час контрнаступу.

"У підсумку ми виявилися в умовах тривалої війни. За моїм переконанням, знайти вихід із цієї затяжної ситуації виглядає майже нездійсненним," - підкреслив він.

Залужний вважає, що повномасштабна війна Росії проти України переходить у "позиційну" стадію, яка характеризується "статичними і виснажливими боями", які дозволять Росії відновити свою військову міць.

Згадаємо, що під час пресконференції в Брюсселі президент Володимир Зеленський зазначив, що відмова західних партнерів підтримати План перемоги призведе до ослаблення України і стане серйозною помилкою.

Як відомо, вчора Зеленський оприлюднив План перемоги. Він складається із п'яти пунктів і трьох таємних додатків. Перший пункт передбачає невідкладне запрошення України у НАТО.

Related posts