10 ключових рекомендацій для забезпечення безпеки ваших даних в Інтернеті


Захистіть свої дані, використовуючи VPN для шифрування.

Одним із найкращих методів захисту особистої інформації є впровадження VPN-сервісу. VPN, або віртуальна приватна мережа, дозволяє вам обрати сервер та геолокацію для підключення до Інтернету. Ця технологія, що існує з 2005 року, зарекомендувала себе як надійний і безпечний інструмент.

Він пропонує безліч вражаючих переваг. Постачальники VPN використовують промислові протоколи шифрування, такі як OpenVPN, IPSec/IKEv2 і L2TP/IPSec, щоб забезпечити повне шифрування даних.

Це означає, що під час використання VPN ваші дані будуть зашифровані. Навіть якщо комусь вдасться підключитися до вашого з'єднання та вкрасти ваші дані, він не зможе їх розшифрувати та використовувати.

Окрім того, що VPN шифрує вашу інформацію, роблячи її недоступною для сторонніх, він також приховує вашу IP-адресу, надаючи вам нову. Це забезпечує додатковий рівень захисту вашої конфіденційності та анонімності в мережі.

Крім того, оскільки ви можете вибирати сервери в кількох місцях по всьому світу, ви матимете можливість обійти заблокований контент.

У багатьох браузерах та додатках передбачена зручна можливість зберігання паролів, але якщо ви втратите свій пристрій, він буде вкрадений або хтось інший скористається вашою робочою станцією, він матиме повний доступ до всіх облікових записів, для яких ви зберегли паролі.

Щоб уникнути цього, вам слід вимкнути автоматичне збереження паролів і видалити паролі, які ви зберегли до цих пір. Якщо ви вважаєте автозаповнення обов'язковою зручністю, вам слід використовувати належний менеджер паролів для безпечного зберігання паролів.

Такі програми дозволяють зберігати ваші паролі в одному місці і ховати їх за головним паролем. Найкращі менеджери паролів сумісні з різними пристроями, що дозволяє вам зручно зберігати їх як на мобільних, так і на настільних пристроях.

Громадський Wi-Fi так само зручний, як автозаповнення. Ви можете заощадити додаткові дані на тарифному плані або уникнути значних витрат під час подорожей. Однак цей громадський та безкоштовний Wi-Fi в аеропорту чи ресторані не позбавлений ризиків.

Багато публічних мереж Wi-Fi не мають належного захисту. Зловмисник може без особливих зусиль отримати доступ до такої мережі та підключитися до вашого інтернет-з'єднання. Це дає йому можливість стежити за вашими онлайн-діяльностями, бачити, які сайти ви відкриваєте, а також отримувати доступ до ваших облікових записів і паролів. Крім того, хакер може інсталювати шкідливе програмне забезпечення на ваш пристрій, що дозволить йому відстежувати вашу діяльність і викрадати вашу особисту інформацію навіть після того, як ви перестанете користуватися публічним Wi-Fi.

Кожен застосунок і інструмент, якими ви користуєтеся, разом із вашою операційною системою, становлять складову програмного забезпечення, що вимагає періодичних оновлень. Ці оновлення не лише пропонують нові та вдосконалені функції, а також містять виправлення вразливостей і покращення безпеки.

Перевірка електронної пошти та відповідь на повідомлення стали звичним заняттям для численних людей. Як один із найрозповсюдженіших способів комунікації, цей канал часто стає мішенню для кіберзлочинців, які прагнуть викрасти вашу особисту інформацію.

Для цього вони застосовують так звані фішингові лінки. Коли ви клікнете на таке посилання, існує ризик, що ваше обладнання може бути інфіковане шкідливим ПЗ.

Якщо ви клікнете на це посилання, ви потрапите на фейкову веб-сторінку, на якій вас попросять ввести свій пароль, ім'я користувача або ідентифікатор. Це може дозволити шахраю отримати контроль над вашим банківським рахунком.

Чимало людей недооцінюють важливість безпеки в мережі. Вони без вагань діляться своїми приватними даними, не замислюючись про можливі наслідки. Часто вони вказують своє місцезнаходження в соціальних мережах, заповнюють анкети в обмін на безкоштовні призи та підписуються на інформаційні розсилки для отримання бонусів на різних сайтах.

Ваші персональні дані потребують надійного захисту, і перш за все, це залежить від вас. Коли ви розкриваєте свою особисту інформацію в Інтернеті, ви піддаєте себе ризику витоку даних, особливо якщо компанія, якій ви довірили цю інформацію, стане жертвою злому.

Ви здатні істотно підвищити захист своїх даних, якщо зберігатимете їх у таємниці та не публікуватимете на платформах, як-от соціальні мережі.

Якщо ви плануєте поділитися інформацією в інтернеті, рекомендуємо ознайомитися з Політикою конфіденційності платформи, яку ви використовуєте, щоб упевнитися, що ваші дані не зберігаються і не передаються третім особам.

Першокласні продукти кібербезпеки призначені не лише для підприємств. Кожен такий продукт має версію для особистого використання.

Ці системи створені для спостереження за пристроями та з'єднаннями в реальному часі, що дозволяє швидко виявляти шкідливе програмне забезпечення. Крім того, вони здатні допомогти у видаленні вірусів та шкідливих програм з вашого пристрою.

Ці утиліти автоматично перевіряють USB-флешки, запобігаючи проникненню шкідливого програмного забезпечення на ваші пристрої. Рекомендується використовувати брандмауер та антивірусні рішення, щоб забезпечити безпеку ваших пристроїв і захистити інформацію.

Уважно зважте, чи варто використовувати свій особистий телефон або ноутбук для роботи. Багато компаній наполягають на тому, щоб працівники підключалися до Інтернету через захищену корпоративну мережу. Крім того, організації можуть застосовувати різні методи контролю доступу та управління даними.

Це означає, що всі ваші особисті дані будуть оброблятися через мережу, що контролюється компанією. Іншими словами, компанія має можливість отримувати доступ до ваших даних, і вони можуть бути збережені, що створює ризик витоку інформації у випадку, якщо компанія піддасться кібератаці.

Спостереження за активністю в усіх облікових записах, звітах, діях та інструментах є надзвичайно важливим. Кібератака, наприклад, різке та масове скачування даних, не є типовим явищем.

Моніторинг може допомогти виявити невідповідності, захистити ваші дані та запобігти порушенням кібербезпеки.

Найкращий спосіб зробити це - використовувати інструменти, розроблені спеціально для моніторингу активності користувачів, пристроїв та мережі.

У цій категорії є багато інструментів, включаючи Nagios Core для моніторингу мережної активності, Apps Tracker для відстеження використання програм або Maintenance Management для отримання повідомлень, коли додатки запускають зовнішні програми.

Ці інструменти мають можливості миттєвого сповіщення та швидкого відключення, що забезпечить захист ваших даних.

Сучасні технології надають можливість дистанційно видаляти інформацію з ваших пристроїв. Це особливо корисно у випадках втрати або крадіжки. Коли ви ініціюєте процес видалення, доступ до ваших даних стає неможливим не лише для сторонніх, але й для вас самих.

Ось чому варто розглянути можливість резервного копіювання ваших даних. Хмарні рішення для зберігання інформації стали надзвичайно доступними, тому не забудьте робити резервні копії в хмарі, щоб забезпечити їх надійний захист.

Related posts