112 населених пунктів і 12 великих міст успішно завершили процес верифікації вулиць у Єдиному державному реєстрі адрес, повідомляє Delo.ua.
Українські громади активно працюють над поповненням Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА), який є першим централізованим джерелом інформації про адреси в країні.
Згідно з інформацією Міністерства розвитку громад та територій України, підтверджено дані про 25% вулиць у державі.
На даний момент верифікацію вулиць завершено у 112 громадах та 12 великих містах, серед яких Суми, Вінниця, Черкаси, Івано-Франківськ, Тернопіль, Полтава, Рівне, Кам'янець-Подільський, Чернівці, Запоріжжя та Бровари.
Найактивнішими громадами виявилися представники Львівської, Вінницької, Київської, Дніпропетровської та Полтавської областей. Після завершення першого етапу верифікації, громади розпочнуть процес перевірки номерів будівель.
Проєкт ЄДРА, ініційований влітку 2024 року, має на меті створити централізовану систему адресної інформації, що забезпечить більш ефективний обмін даними, зменшить кількість помилок та протидіятиме шахрайству з нерухомістю.
На регіональному рівні підвищена точність адресних даних сприятиме збільшенню доходів бюджетів, оскільки це покращить процес адміністрування податків на нерухомість.
ЄДРА реалізується в партнерстві між Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством цифрової трансформації України, за підтримки проєкту USAID та Британського посольства в Україні. Проєкт також співпрацює з Фондом Східна Європа, який є його партнером.
Нагадаємо, у квітні в Україні розпочали впроваджувати ЄДРА, мета якого - впорядкувати дані адресації об'єктів нерухомості як в контексті містобудування, так і в контексті майнових прав.
5 березня Кабінет Міністрів затвердив постанову, що передбачає створення трьох основних реєстрів: реєстру адміністративно-територіальних одиниць (ЄДРАТО), реєстру адрес (ЄДРА) та реєстру будівель і споруд (РБС).
Запровадження відкритих реєстрів є суттєвим кроком для країн Європейського Союзу та значним досягненням України на шляху до більш глибокої інтеграції в єдиний цифровий європейський простір.