8 ключових аспектів, які слід врахувати при виборі комп'ютерного монітора.


Цю інформацію повідомляє РБК-Україна (проект Styler), посилаючись на онлайн-ресурс Medium.

Існує широкий вибір екранів, починаючи з менше ніж 20 дюймів і до 70 дюймів і більше. Звісно, не всі підходи працюватимуть у кожній ситуації. Все, що вам потрібно зробити, це вибрати розмір дисплея, який найкраще підходить для вас.

Фахівці стверджують, що монітор з діагоналлю 32 дюйми ідеально підходить для оптимального поєднання відстані та розміру з точки зору зручності для очей, особливо коли ви сидите за столом на звичайній відстані від дисплея. Таке рішення сьогодні стало стандартом для настільних екранів.

Для певних користувачів компактний екран виявляється більш зручним, тоді як для інших більша площа екрана може обернутися додатковими витратами.

Золоте правило: якщо ви обираєте монітор великого розміру, ви точно не будете шкодувати про своє рішення. Натомість, якщо ваш вибір впаде на занадто маленький екран, існує велика ймовірність, що ви захочете його змінити.

Роздільна здатність екрана часто рекламується як перевага при покупці нового дисплея. Чим більше, тим краще. Хоча збільшення дозволу може зробити зображення чіткішим, є недоліки, про які ви повинні знати.

Є проблема з тим, наскільки більшими здаються текст та значки. Все на дисплеї виглядатиме менше, якщо його роздільна здатність буде збільшена без одночасного збільшення його фактичного розміру.

Це не є серйозною перешкодою для більшості користувачів, проте особи з вадами зору можуть стикатися з проблемами при сприйнятті інформації на екрані, якщо контент має високу роздільну здатність і малий фізичний розмір.

Ви маєте можливість обрати більший розмір шрифту. Завжди можна скористатися функцією масштабування у вашому веб-браузері чи текстовому редакторі, а також Windows пропонує вбудовані функції для покращення доступності. Проте, слід враховувати, що при масштабуванні можуть виникнути певні проблеми з форматуванням.

Обрання монітора з нижчою рідною роздільною здатністю є найзручнішим варіантом, якщо ви піклуєтеся про здоров'я своїх очей.

Використання монітора з високою роздільною здатністю під час ігор може бути не завжди ідеальним. Якщо ваша відеокарта не витримує навантаження, вам, можливо, доведеться зменшити дозвіл гри до рівня, нижчого за нативну роздільну здатність екрана.

У більшості ситуацій це може привести до зображення з невеликою розмитістю, яке все ще залишається придатним, але не є бездоганним.

Коли ви вирушаєте на пошуки монітора, важливо чітко визначити, для яких завдань ви плануєте його використовувати в переважній більшості випадків.

Коли ви плануєте придбати новий екран, необхідно звернути увагу на кілька ключових аспектів, зокрема на те, як саме ви плануєте його використовувати. Якщо ваша діяльність пов'язана з редагуванням зображень у Photoshop чи подібних програмах, важливо також протестувати точність відтворення кольорів монітора.

Звичайний дисплей з високим контрастом може цілком задовольнити потреби більшості споживачів.

Якщо ви плануєте придбати новий екран, то, безумовно, опинитеся в світі складних термінів та технічних характеристик, які можуть виявитися незрозумілими.

Основні фактори, які варто врахувати при виборі монітора, включають:

Термін "Частота оновлення" використовується для опису того, як часто в секунду оновлюється дисплей. Частоту 75 Гц слід вважати мінімальною. Гравцям потрібна частота оновлення не менше 140 Гц для гарної гри.

Час, який потрібно одному пікселю на дисплеї, щоб перейти від чорного до білого, відомий як його час відгуку. Частота оновлення висококласних дисплеїв може бути низькою до 0,5 Гц.

Щодо аспектного співвідношення, формат 16:9 залишається найпопулярнішим серед екранів у магазинах. Хоча 16:10 частіше зустрічається на настільних комп'ютерах, екрани з співвідношенням 3:2 набирають популярності в сегменті ноутбуків.

Екран з кривизною 1500R має радіус 150 сантиметрів, що визначає ідеальну відстань для перегляду в 1,5 метра. Чим менше значення кривизни, тим більша її вираженість.

Кут огляду визначає, на якій відстані в градусах від центру дисплея зображення залишається чітким і видимим. Дотримуйтеся температури не нижче 170 градусів.

Крім того, слід звертати увагу на різноманітні технології панелей, які застосовують виробники при виготовленні комп'ютерних моніторів.

На початку TN-панелі (Twisted Nematic) користувалися найбільшим попитом. Проте нещодавно IPS-дисплеї (In-Plane Switching) стали новим галузевим стандартом, обігнавши TN-панелі.

Широкі кути огляду і точна передача кольорів, пропоновані IPS-дисплеями, зробили їх більш популярними в останні роки в порівнянні з їх конкурентами на основі TN.

З іншого боку, IPS-дисплеї зазвичай демонструють повільніший час реакції та частоту оновлення. Як правило, найкращі TN-панелі перевищують показники найгірших IPS-моделей.

На відміну від TN та IPS дисплеїв, VA панелі знаходять баланс між двома. Вони перевершують TN-екрани з точки зору точності передачі кольору і кута огляду, але поступаються IPS-панелям в плані частоти оновлення.

IPS-панелі є найкоштовнішим варіантом серед трьох запропонованих.

Сьогодні жоден шановний екран не ризикне вийти на ринок без HDMI-входу. Однак вам слід подумати про різні пристрої, які у вас є, і порти, які їм потрібні.

Деякі старі пристрої все ще використовують VGA та DVI-роз'єми, хоча нові технології, такі як DisplayPort та USB-C, швидко замінюють їх.

Дисплей – це не тільки екран. Наприклад, підставки, які йдуть у комплекті з економічними моніторами, зазвичай виготовлені з дешевих пластикових матеріалів і не мають можливості налаштування для зручності користувача. Натомість, більш дорогі моделі часто оснащені функціями регулювання висоти, кута нахилу та повороту.

Наявність надійної гарантії є ключовим фактором. Зазвичай бюджетні монітори пропонують лише річну гарантію, тоді як більш дорогі моделі зазвичай супроводжуються гарантією на три або навіть п'ять років.

Цінність монітора, який ви розглядаєте, збільшується, якщо він поставляється з будь-яким видом розширеної гарантії, крім річної.

Хороший монітор навіть п'ятирічної давності добре працюватиме. Крім того, екрани зазвичай є надійними технологіями.

У такому випадку вам слід купувати монітор з очікуванням, що ви будете використовувати його деякий час. Хоча недорогі дисплеї можуть здатися привабливими, вони можуть мати обмежені можливості введення та низьку якість зображення.

Related posts