БЕБ проводить розслідування щодо викрадення 379 мільйонів гривень, виділених на укриття в навчальних закладах - новини bigmir)net
За виявленими об'єктами лише на Київщині збитки вже перевищують 20 млн грн, при цьому замовниками виступали органи місцевого самоврядування.
В детективному підрозділі Бюро економічної безпеки триває розслідування щодо можливого розкрадання бюджетних коштів, призначених для придбання укриттів для освітніх установ, які не відповідають встановленим будівельним стандартам. Цю інформацію оприлюднила прес-служба БЕБ у вівторок, 17 вересня.
Протягом 2023-2024 років, під час закупівель швидкозведених захисних конструкцій для навчальних закладів, співробітники компаній, які діяли в змові з чиновниками, забезпечили постачання та монтаж укриттів, що не відповідали встановленим стандартам. Під час проведення будівельно-технічної експертизи було перевірено прості укриття цивільного захисту в Київській області. В результаті огляду виявлено численні порушення норм ДБН та ДСТУ, а також невідповідності в предметах закупівлі, що призвело до розкрадання бюджетних коштів у розмірі 379 млн грн, виділених для реалізації Державної програми забезпечення навчальних закладів укриттями цивільного захисту.
На території Київщини вже зафіксовано збитки, що перевищують 20 мільйонів гривень, пов'язані з виявленими об'єктами, замовленими місцевими органами влади. Співробітники БЕБ виявили, що контрольні випробування укриттів цивільного захисту не проводилися, а висновки однієї з експертних установ базувалися лише на теоретичних даних. Крім того, в тендерній документації зазначені норми ДБН, які були застарілими на момент підписання угод. Досудове розслідування триває, і в рамках цієї справи директора ліцею судитимуть за розтрату коштів, виділених на будівництво укриттів.
Читайте також: СБУ викрила агентів ГРУ, які планували удари по інфраструктурі Запоріжжя
Нагадаємо, скільки шкіл в Україні не мають укриттів. Наприкінці минулого навчального року близько 75% шкіл мали укриття та працювали в очному чи змішаному форматі. До 1 січня 2025 року ця кількість має збільшитись до 80%.