Приблизно 1,84 мільйона жителів сектора Газа стикаються з надзвичайно серйозною проблемою гострої нестачі продуктів харчування.
21.10.2024 17:03 "Агро Перспектива" (м. Київ) -- Новий звіт, опублікований Інтегрованою класифікацією етапів продовольчої безпеки (IPC), свідчить про те, що приблизно 1,84 мільйона осіб у всій території Гази стикаються з критичним рівнем гострої продовольчої нестачі. Ця ситуація стала наслідком тривалих бойових дій, які вже призвели до переміщення майже 2 мільйонів людей, знищили 70% сільськогосподарських угідь, а також порушили засоби для існування та місцеві системи харчового виробництва. Внаслідок цього також відбулося значне падіння медичних послуг та серйозні обмеження в гуманітарному доступі та комерційній діяльності. Рівень гострого недоїдання в регіоні перевищує показники, зафіксовані до ескалації конфлікту, у десять разів.
Відповідно до нової доповіді IPC, близько 133 000 людей, або 6 відсотків населення, зараз відчувають катастрофічну нестачу продовольства. Очікується, що з листопада 2024 року по квітень 2025 року це число зросте приблизно до 345 000 осіб, або 16% усього населення.
Через рік конфлікту ризик голоду залишається високим у всьому секторі Газа, і все більше людей, ймовірно, зазнають гострого голоду, оскільки конфлікт посилюється та наближається зима.
Незначний спад рівня продовольчої безпеки, зафіксований у період з вересня по жовтень 2024 року, здебільшого пов'язаний із різким зростанням обсягу гуманітарної допомоги в Північній Газі, а також у містах Газа, Дейр-ель-Балах і Хан-Юніс з травня по серпень 2024 року. Проте ці позитивні зміни, на жаль, виявляться тимчасовими через триваючі бойові дії та зупинку гуманітарних і комерційних операцій, які почалися з вересня. Це, ймовірно, призведе до зростання числа людей, які страждають від гострої нестачі продовольства та недоїдання в зимовий період.
Зараз пріоритетом ФАО є відновлення місцевого виробництва продуктів харчування та відновлення наявності високопоживних продуктів харчування в Газі, особливо з огляду на майбутній зимовий сезон, який характеризується низькими температурами та збільшенням кількості опадів, що зазвичай призводить до погіршення продовольчої безпеки та ситуації з харчуванням. через сектор Газа.
Як і інші організації Організації Об'єднаних Націй та гуманітарні організації, ФАО зіткнулася з матеріально-технічними проблемами та проблемами безпеки, зокрема через обмеження на переходах та порушення законності та порядку в Газі, що обмежує доставку життєво важливої сільськогосподарської допомоги. Гострий дефіцит сільськогосподарських ресурсів значною мірою перешкоджає місцевому виробництву, роблячи значущу посадку та сільськогосподарську діяльність майже неможливими.
"Для того, щоб подолати гострий голод і недоїдання, нам необхідно вжити термінових заходів. Це включає негайне зупинення бойових дій і відновлення гуманітарного доступу, щоб забезпечити доставку критично важливої продовольчої допомоги та сільськогосподарських ресурсів в потрібний час для майбутнього сезону посіву озимих культур, який вже розпочався. Це дозволить людям вирощувати їжу", - наголосила заступник генерального директора ФАО Бет Бехдол.
"Тільки гуманітарна допомога не вирішить проблему. Люди потребують свіжих і поживних продуктів. Для покращення ситуації необхідно також підтримати фермерів, щоб вони могли продовжувати та відновлювати виробництво харчових продуктів, а також забезпечити постачання імпортних продовольчих і непродовольчих товарів," -- зазначила вона.
ФАО висловлює серйозну тривогу через великі втрати тварин, які є життєво важливими для підтримки життя людей у Газі. Одним із основних завдань Організації є охорона 30 000 овець і кіз, що складає близько 40% від загальної кількості тварин у регіоні. Доглядаючи за цими тваринами, можна забезпечити необхідну кількість молока для всіх дітей у Газі.
Станом на 29 вересня 2024 року ФАО роздала корми понад 4400 власникам худоби в Рафаху, Хан-Юнісі та Дейр-ель-Балаху, а також ветеринарні набори приблизно 2400 сім'ям пастухів.
ФАО готова забезпечити постачання додаткових важливих товарів, таких як корми, пластикові плівки для теплиць, резервуари для води, вакцини, енергетичні установки та укриття для тварин, як тільки будуть відновлені доступ, безпека й умови для переміщення.
Відповідно до останнього термінового заклику ООН на період з квітня по грудень 2024 року, ФАО шукає близько 40 мільйонів доларів США для надання негайної та екстреної допомоги, включаючи розподіл кормів для тварин і медичних засобів, заміну худоби, яка загинула, і надання підтримки вразливим фермерам і худобі. пастухи як у Газі, так і на Західному березі. Наразі ФАО вдалося отримати приблизно 2,25 мільйона доларів, йдеться в повідомленні ФАО.