Чеські члени Європарламенту висловлюють невдоволення стосовно рішення Іспанії щодо кандидатури на посаду єврокомісара.


Чеські депутати в Європейському парламенті чітко висловили свою незгоду з кандидатурою іспанки Терези Рібери на посаду єврокомісара, відповідального за кліматичну політику.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.

Враховуючи її багатий досвід у галузі кліматичної політики, передбачається, що Рібера керуватиме "зеленим" курсом Європейського Союзу.

Проте її ставлення до ядерної енергетики та її узгодженість із сучасними кліматичними цілями ЄС зустріли негативну реакцію в Чехії. Місцеві політики, зокрема уряд, який підтримує ядерну енергетику і критично ставиться до європейської кліматичної політики, висловили своє невдоволення.

Ондржей Кнотек з партії ANO, що входить до групи "Патріоти за Європу", висловив серйозні сумніви щодо придатності Рібери для цієї ролі.

"Викликає велике занепокоєння її підтримка теперішнього курсу, що не приносить користі ані економіці ЄС, ані глобальним кліматичним цілям", - зазначив він.

Деякі інші представники Чехії в Європарламенті підтримують цю точку зору, вважаючи Ріберу супротивником ядерної енергетики, що, на думку багатьох, негативно впливає на багатогранну енергетичну політику ЄС.

Кандидатура Рібери також зазнала критики від Вероніки Вресьонової, чеського депутата Європарламенту, яка представляє правлячу партію ODS.

"Її рішуча опозиція до ядерної енергетики є неприйнятною для Чеської Республіки та кількох інших країн-членів ЄС", - заявила вона, що відображає більш широкий скептицизм серед чеських політиків.

"У разі її висування, я прогнозую надзвичайно напружені слухання," - підкреслив інший чеський євродепутат від ODS та член комітету з питань екології у Європарламенті Александр Вондра.

Чеський євродепутат від партії ТОП-09, Людек Нідермаєр, вирішив утриматися від висновків, поки не буде представлений повний список кандидатів і портфелів. Він наголосив на важливості збалансованого підходу, узгодженого з ширшим баченням Урсули фон дер Ляйєн щодо діяльності Комісії.

Маркета Грегорова із Піратської партії, відома своєю екологічно орієнтованою позицією в чеській політиці, теж висловила своє занепокоєння.

Розуміючи, що висунення кандидатури Рібери виправдане через її значний досвід, Грегорова залишається обережною щодо її попередньої діяльності в Іспанії, де Рібера керувала ініціативами щодо закриття атомних електростанцій.

Грегорова також сказала, що її потенційна підтримка кандидата залежатиме від того, як Рібера виступить під час слухань.

Як стало відомо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вже прийняла початкові рішення стосовно портфелів для новопризначених кандидатів у єврокомісари, висунутих країнами-членами ЄС.

Раніше євродепутат Андрюс Кубілюс, якого Литва висунула на посаду члена Європейської комісії, наголосив, що протягом наступних п'яти років пріоритетом ЄС має стати розширення, включаючи прийняття України.

Related posts