Чи підготувалися ви до тривалої подорожі разом? Задайте собі ці 4 питання - Hochu.ua
Намір перейти на новий етап у стосунках може викликати як захват, так і тривогу.
Майбутнє може лякати невизначеністю, але побудова планів забезпечує чудовий фундамент для стосунків. Згодом будь-які нез'ясовані потреби, кордони чи мрії тепер стають зрозумілими. Ви починаєте розуміти, що буде далі і що ви значите одне для одного. Але як дізнатися, коли ви готові втілити свої фантазії в реальність?
Експерти видання verywellmind.com вважають, що існує чотири запитання, які варто поставити своєму партнеру, щоб переконатися, що ваші стосунки здорові та готові до наступного кроку. Кроку до довгого та щасливого життя разом.
Ви обоє цього хочете? Тобто, дійсно хочете?
У сфері побачень існує концепція "ескалатор стосунків", яка передбачає, що пара дотримується певного сценарію розвитку знайомства, що веде їх до ключових етапів зв'язку. Це більше стосується не стільки справжніх почуттів, скільки прагнення відповідати суспільним стандартам того, що вважається успішними стосунками.
Типова динаміка відносин часто включає наступні етапи: зустрічі, спільне проживання, одруження, придбання нерухомості, народження дітей. І так далі, поки смерть не розлучить вас. Для одних це успішний шлях, для інших – пастка, яка веде до нещасливих відносин.
Отже, перш ніж обговорювати майбутнє, зійдіть з ескалатора. Розглядайте ситуацію з точки зору "чому", а не "як" чи "коли". Ваші зобов'язання не повинні диктуватися практичністю, як-от спільне проживання для економії на рахунках або шлюб через вік — це не найкращий підхід. Це нераціональне рішення. Робіть це, бо ви щиро, безмежно, неймовірно закохані і не уявляєте життя без цієї людини. Це мінімальна вимога до вашого щастя.
Чи узгоджуються ваші "налаштування"?
Люди часто схильні до повторення встановлених схем. При плануванні наступного кроку у відносинах важливо оцінити, наскільки партнер здатний задовольнити ваші потреби та чи зможе він, у разі виникнення труднощів, поставити на перше місце благополуччя відносин. Це дозволить краще зрозуміти потенціал партнера, спираючись на його дії. Пам'ятайте, що найкращим показником майбутньої поведінки є поведінка в минулому.
Розгляньте принципи співналаштування — вміння взаємодії, коли люди знаходяться на одній хвилі. Досягнення співналаштування вимагає синхронізації на різних рівнях: слухання, фізичного контакту, емоційного діалогу, відчутних зусиль і спільної відкритості — всі ці якості сприяють близькості. Те, як ваш партнер створює гармонійний простір, говорить багато про що.
Чи відчуваєте ви себе вдома один з одним?
Чи є у вас бажання уникати масок, ролей, коригувань чи приховування чогось від свого партнера? Чи можете ви бути автентичним і найбільш незвичайним собою?
Чи здатні стосунки подолати розчарування?
Безумовно, вам не хочеться завдавати розчарування своєму партнеру. Проте, важко уникнути моментів, коли ви ненароком підводите людину, з якою прожили значну частину життя. Ваші стосунки мають бути достатньо стійкими, щоб витримати тимчасові труднощі, забезпечуючи таким чином, що в майбутньому ви обоє не загубите себе.
Попередньо ми обговорювали 7 характеристик гармонійних стосунків. Саме такі стосунки мають потенціал бути тривалими.