Чи очікуються відключення електроенергії в Україні 13 вересня: прогноз від Укренерго.
"Завтра, 13 вересня, не очікується відключень", - зазначено в повідомленні.
У компанії закликали громадян України використовувати електроенергію економно, уникаючи вмикання потужних пристроїв під час пікових годин споживання, які тривають з 6:00 до 10:00 та з 16:00 до 22:00.
Нагадуємо, що 12 вересня в Києві та в кількох регіонах України були введені стабілізаційні відключення електрики з 13:00 до опівночі.
Російська окупаційна армія 22 березня атакувала найбільшу ГЕС в Україні - Дніпрогес. Унаслідок обстрілу загинула людина. Також у річку потрапили нафтопродукти.
25 березня в Укргідроенерго заявили, що для відновлення Дніпрогесу знадобляться роки.
Генеральний директор Yasno Сергій Коваленко закликав українців економити електроенергію у вечірні години протягом усього 2024 року.
11 квітня ПАТ "Центренерго" заявило, що втратило 100% генерації. 22 березня 2024 року окупанти повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині. Унаслідок масованої атаки РФ було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області.
14 квітня тодішня заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук заявила, що за два тижні атак Росія знищила результати річних зусиль з ремонту енергооб'єктів України.
16 квітня міністр енергетики Галущенко повідомив, що Україна понесла втрати в обсязі 7 ГВт у енергогенерації. А вже 5 травня він зазначив, що ці втрати зросли і становлять більше 8 ГВт.
Віцеканцлер і міністр економіки та охорони клімату Німеччини Роберт Габек 18 квітня в Києві підкреслив важливість розширення мережі сонячних електростанцій в Україні. "Знищити 10 тисяч сонячних електростанцій вкрай складно. Одна станція може стати мішенню, але атакувати десятки тисяч вже значно складніше... Тому, якщо ви діятимете швидко, за три чи чотири місяці можна досягти значних результатів. Я впевнений, що особливо влітку сонячна енергія зможе суттєво підтримати Україну", - зазначив він.
5 травня обстрілом з боку російських військ піддалася Слов'янська ТЕС, куди влучило п'ять ракет.
8 травня ДТЕК повідомив про обстріл трьох ТЕС.
24 червня голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що Україна має невідкладно розпочати будівництво об'єктів розподіленої генерації. Це потрібно для того, аби успішно пройти наступний опалювальний сезон. "Ми мусимо розгортати нові генеруючі потужності, щоб переконатися, що, якщо росіяни знову здійснять ці атаки, вони не зможуть сконцентруватися на 10 чи 15 великих електростанціях, а матимуть справу з величезною кількістю малих. І тут ми підходимо до питання децентралізації генерації. І робити це треба не після перемоги, не після війни, а просто зараз", - сказав Кудрицький.
28 червня з'явилася інформація про те, що через агресивні дії противника компанія ДТЕК втратила 90% своїх потужностей. Для відновлення необхідно приблизно 350 мільйонів доларів.
1 липня в Держенергонагляді повідомили, що в Україні через численні ракетні та дронові атаки з боку РФ було пошкоджено приблизно 9 ГВт потужностей. Деякі з них планується відновити до зимового періоду.
Після 20 липня ситуація в енергосистемі поліпшилася й вимкнення припинилися, однак 26 серпня РФ здійснила чергову масовану атаку на енергооб'єкти України. Радник Шмигаля Юрій Бойко заявив, що Україні доведеться коригувати план підготовки до зими після атаки РФ 26 серпня.