"Чому інші можуть, а я – ні?" Психолог розповіла, як ефективно відповідати на такі запитання дітей.
Діти часто стикаються в дитячому садку або школі з ситуацією, коли їхні однолітки мають можливість робити те, що для них заборонено. Це може стосуватися, наприклад, використання смартфонів або споживання нездорової їжі, такої як солодощі чи чипси.
Через це у дитини виникає питання "Чому іншим можна, а мені ні?". Батькам варто мати відповідь на це питання, пише психологиня Наталя Михайлович в Instagram. Експертка дала поради, як реагувати на таку ситуацію.
Вона підкреслює, що батькам слід донести до дітей, що встановлення правил є проявом любові, і до певного віку вони несуть відповідальність за їхнє здоров'я та безпечне середовище.
"Моя майже 7-річна донечка запитала мене про їжу, і я пояснила: 'Я не можу дозволити тобі харчуватися лише цукерками та чипсами, оскільки це погано вплине на твоє здоров'я, а я прагну тебе захистити. Так, твоя подруга може частіше ласувати солодощами, але це може негативно позначитися на її організмі. Проте за це відповідає її мама, а я беру відповідальність за тебе,' - додала Михайлович."
Що стосується гаджетів, то відповідь може бути такою: "Я не дозволяю тобі дивитися мультики більше 2 годин на день (залежить від віку дитини), бо це може мати наслідки для тебе і твого організму, а не тому, що мені подобається забороняти чи злити тебе. Якщо ти забагато часу проведеш за гаджетами наступні роки, ти не здобудеш знань і вмінь, які могла б отримати, якщо б цей час ти малювала, гортала книжки чи вчила мови, займалася спортом чи спілкувалася з іншими дітьми. Це може вплинути на твоє майбутнє. А я б хотіла допомогти тобі мати добре майбутнє".
Не менш важливим є той тон, в якому батьки висловлюють свої думки. Крім того, не слід перебільшувати ситуацію і змальовувати цукерки чи перегляд мультфільмів у негативному світлі.
"Правила для дітей ефективні лише тоді, коли ви дотримуєтеся їх послідовно, і вони базуються на теплих стосунках з вашою дитиною. Здорові зв'язки та любов, яку відчувають діти, є фундаментом; без цього дитина може почати протистояти встановленим обмеженням," — підкреслила психологиня.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше батькам дали 6 порад, як навчити дитину користуватися кишеньковими грошима.