Депутат Полтавської обласної ради відстояв своє право на інвалідність, скасовану МСЕК: як це вдалося здійснити.


Депутат Полтавської обласної ради Андрій Удовиченко, що представляє фракцію "Рідне місто", здобув юридичне право на статус особи з інвалідністю, який був анульований рішенням МСЕК.

Цю інформацію повідомляє регіональне видання "Полтавщина", посилаючись на ухвалу Другого апеляційного адміністративного суду, ухвалену 14 жовтня, згідно з даними Цензор.НЕТ.

"Другий апеляційний адміністративний суд розглянув апеляцію на рішення суду першої інстанції і залишив її без змін. В результаті, депутат отримав статус особи з інвалідністю, який йому був скасований у рамках кримінального провадження. Проте, незабаром він знову звернувся до суду і відновив цей статус", - зазначає видання.

Зокрема, суддівська колегія ухвалила частково задовольнити адміністративний позов Удовиченка, вважаючи неправомірним та скасовуючи висновок Державної установи "Центральна медико-соціальна експертна комісія Міністерства охорони здоров'я України" від 18 жовтня 2023 року.

Нагадаємо, що 10 липня поточного року депутат Полтавської облради Андрій Удовиченко подав позов до Полтавського окружного адміністративного суду з проханням визнати протиправним та скасувати рішення державного закладу "Центральна медико-соціальна експертна комісія Міністерства охорони здоров'я України" від 18.10.2023 про скасування Удовиченку другої групи інвалідності.

На засіданні Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров'я України, що відбулося 18 жовтня 2023 року, судом було виявлено, що за матеріалами справи щодо Андрія Удовиченка була проведена медико-соціальна експертиза в заочному режимі. В результаті цієї експертизи II групу інвалідності скасовано, а позивач не був визнаний інвалідом з моменту, коли йому була встановлена інвалідність.

Позивач не погодився з цим висновком і вирішив подати апеляцію до суду.

На місцевих виборах 2020 року Андрій Удовиченко очолював виборчий список партії "Рідне місто" для Полтавської обласної ради.

Нещодавно пресцентр Служби безпеки України, згідно з інформацією, наданою керівником Василем Малюком, повідомив, що у 2024 році в Україні було анульовано 4106 підроблених висновків про інвалідність за матеріалами СБУ. В результаті цього 64 працівники медико-соціальної експертної комісії отримали підозри.

22 жовтня Президент Володимир Зеленський оголосив про реалізацію рішення Ради національної безпеки і оборони, яке спрямоване на боротьбу з корупцією та іншими правопорушеннями при призначенні інвалідності державним службовцям. В рамках цього рішення планується створення робочих груп для перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій, що стосуються встановлення інвалідності для посадових осіб.

Related posts