Державна підтримка на суму 24,8 мільйона гривень: 555 фермерських господарств у Миколаївській області отримають фінансову допомогу.
Понад 500 фермерів з Миколаївської області отримають державну підтримку у розмірі 24,8 мільйона гривень для утримання своїх господарств.
Про це йдеться у статті "НикВести" "Працюємо на останньому диханні. Як війна змушує фермерку з Миколаївщини боротися за кожну корову, щоб не втрати бізнес".
Цього року державні дотації були доступні для власників від 3 до 100 корів, з виплатою 7 тисяч гривень за кожну корову. Однак не всі фермери змогли скористатися цією підтримкою через проблеми з реєстрацією на сайті Державного аграрного реєстру.
Очільниця департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації Олена Піскун роз'яснила, що загалом було подано 624 заявки на отримання підтримки. З них 555 фермерів отримають сумарно 24,8 мільйона гривень.
Вона зазначила, що основні труднощі виникають у користувачів, які заздалегідь не зареєструвались у системі державного аграрного реєстру, або у літніх фермерів, які не мають досвіду в роботі з інтернет-ресурсами.
-- Розуміємо, що літнім людям може бути складно самостійно зареєструватися на платформі. Тому радимо звертатися по допомогу до молодших родичів або сусідів, -- зазначила Олена Піскун.
Любов Ходаріна, власниця ферми в селі Лоцкине, зазначає, що подача заявок була обмежена триденним терміном, що значно ускладнювало виконання щоденних обов'язків по господарству.
-- Ми думали, що з 1 травня по 30 червня зможемо подати заявку у зручний для нас час, але насправді прийом заяв тривав лише три дні. Лише 19% заявників встигли подати документи вчасно. Нам доводилося цілими днями сидіти за комп'ютером, намагаючись зареєструватися, а ще потрібно було доглядати корів і заготовляти корми, - розповідає вона.
Вона зазначила, що у 2021 році процес отримання дотацій був набагато простішим -- досить було подати копії документів фізично. У разі позитивного результату, отримані кошти можна буде використати лише на зазначені потреби, такі як закупівля кормів або оплата електроенергії.
На початку березня Україна побачила старт посівної кампанії ярих зернових культур у дванадцяти регіонах, включаючи Миколаївську область. Ці регіони почали сіяти пшеницю, ячмінь, горох і овес. Окрім цього, у 2024 році врожайність овочів у Миколаївській області залишилася на рівні минулого року.
У серпні 2024 року аграріям було нараховано компенсації на загальну суму 61,6 мільйона гривень за придбану в липні українську сільськогосподарську техніку та обладнання.
У цьогорічній посівній кампанії 2024 року аграрії Миколаївщини використали землі, що зазнали підтоплення через підрив Каховської ГЕС російськими військами. Голова Миколаївської ОДА відзначив, що місцеві аграрії збільшили вирощування технічних культур через заблоковані порти та труднощі з логістикою.