"Енергоатом" розпочав виготовлення власних компонентів систем безпеки для атомних електростанцій, які раніше постачалися з Російської Федерації.


"Енергоатом" розгорнув виробництво елементів локалізуючих систем безпеки для українських АЕС у межах програми заміщення власним виробництвом устаткування та запасних частин, які раніше надходили з Росії.

Виробничі потужності запустила філія АТ "НАЕК "Енергоатом" - ВП "Атоменергомаш", як зазначено в офіційній інформації компанії.

"У відокремленому підрозділі активно триває виробництво першого такого елемента, який планується використовувати на одній з українських атомних станцій. Після забезпечення потреб вітчизняних атомних об'єктів цим обладнанням, воно буде постачатися для блоків ВВЕР-1000 на європейських атомних електростанціях," - йдеться у повідомленні.

В "Енергоатомі" нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення Росії "Енергоатом" повністю замістив товари російського походження власним виробництвом або поставками з країн-партнерів.

Охорона атомних електростанцій України

Як було зазначено, минулого тижня НАЕК "Енергоатом" ініціював розробку проекту та будівництво системи захисту для енергетичних установок на своїх атомних електростанціях.

Зокрема, 4 жовтня було підписано контракт на проектування та зведення оборонних споруд на Хмельницькій атомній електростанції на суму 1,71 мільярда гривень.

2 жовтня Південноукраїнська атомна електростанція "Енергоатома" підписала угоду на суму 595 мільйонів гривень для створення інженерного захисту важливих елементів станції. Договір з ПрАТ "Юженергобуд" був укладений без проведення відкритих тендерів, а завершити всі роботи необхідно до 25 грудня 2025 року.

25 вересня "Енергоатом" підписав контракт на суму 509 мільйонів гривень для проектування та зведення захисної споруди на Рівненській атомній електростанції.

Нагадуємо, що 25 вересня під час свого виступу на засіданні ООН президент Володимир Зеленський висловив занепокоєння щодо того, що "Путін має намір атакувати наші атомні електростанції та їхню інфраструктуру, з метою відключення їх від енергетичних мереж... Росія отримує зображення та детальну інформацію про інфраструктуру наших АЕС за допомогою супутників інших країн".

У цей же день компанія "Енергоатом" повідомила про пролет російського ударного безпілотника на вкрай низькій висоті поблизу території Рівненської атомної електростанції.

Раніше глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга звернув увагу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на можливість підготовки Росії до атак на важливі об'єкти ядерної енергетики України в переддень зимового періоду.

У "Енергоатомі" раніше зазначали, що за менш ніж 30 днів поблизу українських атомних електростанцій було зафіксовано понад 100 польотів російських безпілотників та ракет.

Related posts