Кабінет Міністрів України повідомляє, що з початку року більше ніж 30 тисяч громадян України здобули нові професійні навички та підвищили свою кваліфікацію в центрах професійно-технічної освіти.

З початку 2024 року в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості було підготовлено понад 30 тисяч спеціалістів для бізнесу. Співпраця з роботодавцями відкриває нові можливості для навчальних закладів, що, в свою чергу, сприяє підвищенню їхньої ефективності у підготовці кадрів та зміцненню конкурентоспроможності українців на ринку праці. Таку інформацію озвучила Тетяна Бережна, заступник Міністра економіки України, на бізнес-форумі в Рівному.
"Зважаючи на дисбаланси на ринку праці, коли, з одного боку, бізнес відчуває брак кадрів, а з іншого -- багато українців не можуть знайти роботу через невідповідність своїх професійних навичок запитам роботодавців, наше завдання -- допомогти людям пройти навчання та здобути затребувану сьогодні професію. Саме тому ми активізуємо роботу центрів профтехосвіти та посилюємо їх співпрацю з роботодавцями через залучення їх до наглядових рад центрів. Це дозволить бізнесу безпосередньо впливати на підготовку потрібних фахівців та підвищити спроможність навчальних центрів. Цього року понад 30 тисяч українців опанували нову професію або підвищили кваліфікацію в ЦПТО, проте ми прагнемо збільшити кількість підготовлених центрами фахівців в 5-10 разів", -- зазначила Тетяна Бережна.
За її словами, участь роботодавців у наглядових радах ЦПТО дозволить їм впливати на підготовку фахівців, які затребувані на ринку праці саме сьогодні, коригувати навчальні програми згідно із запитами бізнесу та їх тривалість, замовляти підготовку спеціалістів за новими професіями, потрібними в регіоні.
Учасники форуму розглянули стан ринку праці в Рівненській області та взаємодію бізнесу з центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості в рамках навчання, перепідготовки та перекваліфікації робочої сили. Крім того, вони мали можливість відвідати навчально-виробничі майстерні Рівненського центру професійно-технічної освіти та ознайомитися з навчальними програмами, які там реалізуються.
Станом на сьогодні, у Рівненському Центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пропонується навчання за 58 ліцензованими спеціальностями та більш ніж 140 програмами підвищення кваліфікації. У цьому закладі можна отримати професії в таких сферах, як деревообробка, металообробка, автомобільна справа, швейна промисловість та обслуговування. З початку 2024 року більше 5 000 осіб пройшли навчання в центрі. Протягом року навчальний заклад має можливість підготувати до 13 тисяч спеціалістів, що відповідають потребам бізнесу.
Роботодавці можуть замовити підготовку фахівців у ЦПТО ДСЗ на наявні вакансії, або на вакансії, які з'являться у них найближчим часом. Також вони можуть відправити на навчання новій професії або підвищення кваліфікації вже працюючих у них співробітників, але за власні кошти.
Станом на сьогодні в Україні функціонують вісім центрів професійно-технічної освіти, що належать Державній службі зайнятості. Ці заклади розташовані в містах Одеса, Полтава, Дніпро, Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Харків та Суми. У центрах здійснюється підготовка фахівців за 97 різними робітничими спеціальностями та понад 400 напрямками підвищення кваліфікації.
Нагадаємо, бізнес-форум відбувся в рамках міжрегіонального проекту "Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу", що реалізується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО "Розвиток бізнес-сектору України" за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Зміцнення громадської довіри (UCBI)".