КНДР оголосила про початок "нової ери": аналітики висловлюють занепокоєння, що ситуація може призвести до повторення Корейської війни.


У цьому контексті Китай і Північна Корея зобов'язуються укріпити свою співпрацю.

Керівники Китаю та Північної Кореї зобов'язалися укріпити співпрацю між своїми країнами на фоні святкування 75-річчя встановлення дипломатичних зв'язків. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на заяву з Пхеньяна.

Підкреслюючи "важливість" взаємин між Китаєм та КНДР, Сі Цзіньпін висловив готовність Пекіна "відкрити нову сторінку" у співпраці з сусідньою країною. У свою чергу, Кім Чен Ин запевнив, що "беззаперечно прагнутиме" до зміцнення співробітництва з Китаєм, "як цього вимагає новий етап".

Не зовсім зрозуміло, що конкретно мається на увазі під терміном "нова ера". Проте, згідно з інформацією Reuters, Північна Корея дійсно розпочала суттєві зміни у своєму ставленні до Південної Кореї. Це, у свою чергу, викликає певні тривоги.

Очікується, що КНДР перегляне свою конституцію, щоб прибрати звідти декларовану мету мирного об'єднання з Південною Кореєю. Також планується перевизначити статус кордону між двома Кореями. У понеділок Пхеньян скличе парламентську сесію для обговорення цих поправок.

Експерти вважають, що такі події можуть сприяти збільшенню напруженості на півострові. Нагадаємо, що ще в січні Кім Чен Ин запропонував внести зміни до конституції, в яких Південна Корея була б визнана "головним ворогом", а Північна Корея повинна була б готуватися до "окупації, підкорення та повернення" Південної Кореї у випадку військового конфлікту.

Професор, що спеціалізується на дослідженні Північної Кореї в університеті Кюннам у Південній Кореї, Лім Юл-чул, вважає, що Пхеньян може використовувати свою ядерну зброю як важіль у прагненнях до примусового об'єднання корейського півострова.

Як повідомляло агентство УНІАН, північнокорейський диктатор Кім Чен Ин, наслідуючи російського президента Володимира Путіна, почав активно демонструвати потенціал своєї ядерної армії. Він висловив загрозу використати всі доступні наступальні можливості, включаючи ядерну зброю, у разі, якщо вороги спробують порушити суверенітет Північної Кореї.

Також ми розповідали, що Південна Корея презентувала новітню балістичну ракету малої дальності під назвою Hyunmoo-5. Це гігантська протибункерна ракета, бойова частина якої сягає кількох тонн.

Related posts