Коли в Україну очікується значне зниження температури: прогноз погоди на вересень 2024 року - Незалежний Регіон
Через те, що вересень є перехідним місяцем між літом і осінню, в цей час зазвичай спостерігається зниження температури повітря, зменшення кількості гроз, а також значні зміни в синоптичних умовах.
Про це повідомляє Независимый Регион, посилаючись на коментар відомого синоптика, кандидата географічних наук Ігора Кібальчича для видання "Телеграф".
Згідно з відомостями різних міжнародних метеорологічних центрів, цього року циркуляційні умови над значною частиною Європи сприятимуть збереженню літньої погоди на початку місяця. Очікується формування антициклону над Верхньою та Середньою Волгою, що призведе до стійких вітрів зі східного напрямку, подібних до суховіїв.
Щодо прогнозу, на початку вересня, протягом перших 10-12 днів, очікується переважно сонячна та суха погода. Водночас, у південних регіонах України та Криму прогнозуються інші метеорологічні умови. Тут малорухливі атмосферні фронти та знижений тиск спричинять випадання дощів, іноді значної інтенсивності.
З огляду на прогнозовані погодні умови, метеорологічна осінь, що характеризується постійним зниженням середньодобової температури нижче +15°C, розпочнеться не раніше третьої декади вересня. Водночас, на півдні України та в Закарпатті літо, ймовірно, продовжиться до кінця місяця.
Середньомісячна температура повітря на переважній частині України коливатиметься в діапазоні +14,7...+20,3°С, у Карпатах +13,5...+14,6°С, що на 1,6-2,5°С перевищує кліматичну норму. Випадки перших заморозків слід очікувати лише у третій декаді вересня здебільшого у північно-західних областях, а також у високогірній частині Карпат.
З 14-16 вересня прогнозується розвиток області зниженого тиску та активізація циклонічної діяльності над Північно-Західною та Центральною Європою, яка у подальшому може зміститись на схід.
Це призведе до значного зменшення температури, наближаючи її до багаторічних середніх значень. Похолодання буде супроводжуватися дощами, але в більшості регіонів опади будуть незначними і матимуть локальний характер. Загальна кількість опадів за місяць складе 27-62 мм, що на 12-28% нижче норми, а в Карпатах цей показник досягне 93-130 мм, що відповідає звичайним значенням.
Найбільший дефіцит опадів прогнозується у північних та східних областях. У цих регіонах вже станом на кінець серпня фіксується сильна посуха, через те, що запаси вологості у метровому шарі ґрунту практично повністю вичерпані. Поряд із цим суховійні явища сприяють збереженню високого ступеня пожежної небезпеки.
Раніше НР розповідав, як підготуватися до зимового періоду в умовах відсутності електроенергії.