Міністерство соціальної політики має намір розпочати реалізацію накопичувальної пенсійної системи з 2026 року.
Уряд ініціює програму "єПотенціал", яка сприятиме переходу фахівців з охорони здоров'я у соціальну та економічну галузі.
Міністерство соціальної політики України має намір запровадити накопичувальну пенсійну систему, починаючи з 2026 року, як зазначила міністр Оксана Жолнович.
Аспекти
Ми створили законопроєкт, який дозволяє ще більше відмовитися від використання прожиткового мінімуму для розрахунку пенсій в рамках солідарної системи. Натомість, ми пропонуємо прив'язати пенсії до середньої заробітної плати в Україні та до середніх доходів, які людина отримувала протягом свого життя, - зазначила Жолнович під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п'ятницю, згідно з протоколом засідання.
Вона зазначила, що у цільовій моделі буде передбачено, що кожна особа в межах солідарної системи отримає покриття на рівні 40% від своїх життєвих доходів.
...Власне це є європейською вимогою, це є європейським стандартом, і разом з накопичувальною пенсійною системою, яку ми також плануємо впроваджувати з 2026 року, і пакет законопроєктів уже готовий, він буде поданий на Кабмін найближчим часом, пропонуємо рівень заміщення для пенсіонерів забезпечувати не нижче як 60%, - підсумувала Жолнович.
Як раніше повідомлялося, перший заступник міністра соціальної політики України Дар'я Марчак зазначила, що реформування солідарної пенсійної системи було розроблено та обговорюється спільно з Міністерством фінансів України.
У вересні 2023 року глава уряду Денис Шмигаль оголосив, що у 2024 році заплановано реформування солідарної пенсійної системи.
У жовтні 2023 року міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що уряд підготує всю інфраструктуру для накопичувальної пенсійної системи до 2025 року, але якщо війна триватиме, то запустити можна буде лише після перемоги.
...Ми запроваджуємо орієнтовано на обрахунок домогосподарства пілотну програму - базова соціальна допомога, яка, я сподіваюся, із січня вже буде працювати. Вона буде абсолютно автоматизована, люди не будуть зовсім збирати жодні довідки і ніяк не будуть навантажені для того, щоб її отримувати, - сказала Жолнович.
Вона зазначила, що планується встановлення рівня базової соціальної допомоги в межах 4-4,5 тисяч гривень на одну особу, причому цей показник не буде залежати від прожиткового мінімуму.
Як повідомлялося, раніше перший заступник міністра соцполітики Дар'я Марчак заявила, що міністерство розробило законопроєкт щодо впровадження уніфікованої базової соціальної допомоги.
У жовтні 2023 року міністр соціальної політики Оксана Жолнович оголосила, що в Україні в 2024 році можливе впровадження єдиної системи гарантованої соціальної допомоги, яка буде базуватися на доходах сім'ї.
Ми спільно з Міністерством охорони здоров'я та Міністерством економіки реалізуємо унікальну програму під назвою "єПотенціал". Ця ініціатива створить цифровий шлях для переходу особи з сектора охорони здоров'я у соціальну та економічну сфери, що включає перепідготовку, навчання та підвищення кваліфікації, - зазначила Жолнович.
За її словами, всі послуги будуть надаватися автоматично і без необхідності в додаткових статусах.
...Тобто, ми знімаємо і необхідність отримувати статус інвалідності, і необхідність додаткових заяв і звернень, таким чином, щоб людина отримувала комплексний захист, - додала вона.