Імпорт яєць з України в наступному році може призвести до зменшення українського виробництва в Словаччині, вважають експерти - новини зі Словаччини.


Пропонуємо ідеї для нових тем, створення блогу або звернення до редакції за адресою: ukraine(собака)spectator.sk.

Слідкуйте за нами в соцмережах: Facebook | Instagram | Telegram

Українські курячі яйця, які будуть імпортовані наступного року, можуть позбавити словацьких виробників місця на полицях роздрібної торгівлі.

Про це зазначили директор Союзу птахівників Словаччини (ÚHS) Даніель Молнар і директор Novogal Dvory nad Žitavou Ладіслав Бірчак, інформує TASR.

Причиною можливих проблем на словацькому ринку є рішення мереж, бо з 2025 року вони не хочуть продавати яйця від курей, які утримуються у клітках.

Молнар підкреслив, що на сьогоднішній день ані європейські, ані словацькі закони не містять заборони на утримання курей-несучок у кліткових господарствах.

Питання вартості цього продукту з України також є актуальним, оскільки вона виявляється нижчою.

"Якщо виробничі витрати на одне яйце коливаються від десяти до одинадцяти центів, а Україна може запропонувати його навіть за шість центів при імпорті, це дійсно викликає певні роздуми," -- зазначив Бірчак.

Він має сумніви щодо стандартів якості продукту. На його думку, існує серйозна ймовірність, що в Словаччині почнуть закуповувати яйця від альтернативних ферм з інших країн, які насправді будуть вироблені в кліткових умовах.

Словаччина, подібно до інших сусідніх держав, поступово переходить до модернізації своїх ферм, впроваджуючи вольєрні системи, однак для цього не вистачає фінансових ресурсів. Як зазначає Бірчак, протягом останніх п'яти років виробники самостійно здійснювали ремонти своїх цехів, в основному покладаючись на кредити.

"На даний момент з джерел Європейського Союзу затверджено лише три незначні проекти, і ми не отримали від уряду жодної фінансової підтримки для їх реконструкції. Це відбувається, попри підписаний у 2020 році меморандум з Міністерством сільського господарства, в якому держава взяла на себе зобов'язання знайти необхідні фінансові ресурси", - зазначив Бірчак.

На початку року 65% курей-несучок у Словаччині знаходилися на таких фермах. Завдяки інвестиціям підприємців, до кінця року їхня кількість зменшиться на 5%.

Для зменшення на 25% кількості курей, що вирощуються в клітках, а також для розробки нових альтернативних методів їх розведення, знадобиться 25 мільйонів євро, повідомляє Молнар. Крім того, для повного впровадження альтернативних методів розведення потрібно інвестувати 65 мільйонів євро, додає він.

Якщо роздрібні мережі не зважать своє рішення, вони будуть змушені імпортувати яйця з-за кордону.

На сьогоднішній день ситуація в країнах Європейського Союзу залишається неоднозначною, зазначає Бірчак. Деякі держави підвищують рівень утримання курей у клітках, в той час як інші, навпаки, його знижують.

"Але роздрібні мережі говорять, що їхній намір не купувати яйця з кліткових ферм стосується всіх їхніх філій у всьому Союзі. Мені це не вдається підсумувати, але все можливо", - додав він.

За січень-серпень цього року Україна відправила на зовнішні ринки до 33 тисяч тонн яєць.

Related posts