Чому важливо поділити цибулину гладіолуса та якісно виконати цю процедуру?


Новачки-садівники можуть мати певні уявлення про техніку розрізання цибулин гладіолусів. Проте, для досвідчених флористів цей метод не є чимось незвичайним, хоча його застосовують досить рідко.

Деталі: Коли варто здійснювати цю процедуру, з якою метою, і як уникнути пошкодження посадкового матеріалу.

Чому варто обрізати гладіолуси? Якщо вам вдалося знайти велику кількість великих квіткових цибулин, це може суттєво підвищити кількість квітів у вашому саду.

Відомо, що на великих цибулинах проростає головна брунька, а іноді ще й бічні бруньки. І якщо це трапиться, то з однієї цибулини може вирости 2, 3 і більше заміщуючих цибулин гладіолусів.

Ця характеристика є основою для садівників, які займаються розмноженням цінних сортів рослин.

Щоб активізувати проростання бічних цибулин, потрібно їх надрізати. Цю процедуру рекомендується виконати за 8 днів до висадки.

Дрібні цибулини можна розділити на 3-4 сегменти, великі - на 8-10, а найбільші - на 10-15 частин. Проте кількість частин визначається числом утворених бруньок.

А що, якщо мова йде про грибкові інфекції? Уражені грибами або вірусами ділянки цибулин слід видалити. Після цього дуже важливо продезінфікувати ніж, інакше є ризик зараження інших цибулин гладіолусів.

Здорові частини обробляють зеленкою і сушать у теплому приміщенні, що провітрюється.

В противному випадку, цибулини можуть почати гнити.

Фунгіцидну обробку здійснюють за 2-3 дні перед висаджуванням квітів.

Related posts