Декілька українських ЗМІ поширили неправдиву інформацію про загибель Нестора Шуфрича.


Кілька медіа-ресурсів згодом прибрали цю новину з своїх платформ, в той час як інші внесли корективи в заголовки.

5 серпня колишній народний депутат Ігор Мосійчук розмістив у Телеграмі повідомлення, в якому зазначив, що депутат Верховної Ради України IX скликання від забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя" Нестор Шуфрич помер у слідчому ізоляторі. Однак згодом цей пост був видалений, а на його місці з'явилося спростування.

Інформацію, що надійшла від екс-нардепа, розповсюдили кілька українських медіа, серед яких "Подробності", "Главком", "Варта 1", "Апостроф", "33 канал", сайт 0352 з Тернополя, "Рівне Онлайн" та "DailyLviv".

Різні медіа-ресурси згодом прибрали певні дані зі своїх веб-сайтів, в той час як інші коригували свої заголовки.

Фейкову інформацію також поширили кілька телеграм-каналів, зокрема: "Труха", "Україна Сьогодні", "Новини України", "Таймс оф Юкрейн".

Нагадуємо, що органи правопорядку завершили досудове розслідування і направили до суду справу щодо фінансування народним депутатом від партії "Опозиційна платформа – За життя" Нестором Шуфричем Російської гвардії в тимчасово окупованому Криму.

Народного депутата Нестора Шуфрича було затримано вранці 15 вересня 2023 року. В той же день суд ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави.

Правоохоронні органи офіційно висунули звинувачення Шуфричу в державній зраді. За інформацією слідства, народний депутат активно співпрацював і виконував вказівки колишнього секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимира Сівковича, який у 2014 році покинув Україну і був завербований ФСБ Росії. Його завдання полягало в координації діяльності російських агентів в Україні.

"Основною метою Шуфрича була деструктивна діяльність у сфері інформації. Він регулярно розповсюджував кремлівські наративи, стверджуючи, що українська держава є штучним утворенням, а також що Україна і Росія мають спільну історію, і що українці та росіяни є нібито 'одним народом'. Таким чином, Шуфрич прагнув підсилити проросійські настрої в українському суспільстві", -- зазначили в СБУ.

Крім того, він розповсюджував дані, які мали на меті засудження, зниження авторитету та підрив довіри до інститутів української влади, а також заплямував репутацію керівників розвідувальних і правоохоронних структур.

Під час обшуків у нардепа вдома в селі Козин на Київщині СБУ знайшла заборонену російську символіку та нагороди, а також документ від 2014 року зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей.

8 лютого 2024 року Служба безпеки України повідомила Шуфричу про нові звинувачення. Правоохоронці з'ясували, що Шуфрич фінансував російські окупаційні сили на тимчасово анексованій території Криму. Зокрема, виявилося, що він виплачував кошти Росгвардії за забезпечення воєнізованої охорони своєї розкішної нерухомості в Криму. У квітні СБУ затримала ділового партнера Шуфрича, висунувши йому звинувачення у фінансуванні Росгвардії в Криму.

Нестор Шуфрич -- український політик, народний депутат України. Був членом Партії регіонів (2007-2014), пізніше -- нині забороненої партії "Опозиційна платформа -- За життя".

У вересні 2021 року Шуфрич став основним акціонером телеканалу "Перший незалежний", а вже в листопаді того ж року придбав канал UkrLive. Проте в грудні 2021 обидва телеканали опинилися під українськими санкціями, а в червні 2023 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення скасувала їхні ліцензії.

У серпні 2019 року Нестор Шуфрич став головою парламентського Комітету з питань свободи слова. Незважаючи на заборону діяльності "ОПЗЖ", він продовжував очолювати комітет протягом півтора року після початку повномасштабної війни, що викликало численні протести з боку громадських організацій і політичних діячів. Лише 20 вересня 2023 року, після затримання та оголошення підозри в державній зраді, Шуфрича усунули з посади голови Комітету.

За словами голови ВР Руслана Стефанчука, щоб скласти депутатський мандат, Шуфрич має власноруч написати відповідну заяву. Позбавити депутатських повноважень без його згоди не дає можливості Конституція.

Related posts