Після завершення війни в Україні не слід очікувати на появу "військової партії": Головаха пояснив, чому це так.


В Україні існує традиція військової демократії, проте армія завжди поважала суспільство і не нав'язувала своїх норм.

В Україні існує глибока історична традиція, згідно з якою населення висловлює значну підтримку військовим. Проте, незважаючи на це, представникам збройних сил навряд чи вдасться досягти успіху на парламентських виборах після завершення війни.

Про це "Телеграфу" розповів директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха.

Детальніше ознайомтеся на сайті "Телеграф" з інтерв'ю: "Економічний колапс Росії стартує у 2026 році. Нам слід витримати: соціолог Євген Головаха, частина II".

Згідно з думкою фахівця, на сьогоднішній день українці виявляють найбільшу довіру до своїх збройних сил, волонтерів, бізнесменів та церковних організацій. Натомість, довіра до системних політиків і державних інститутів, таких як суди та Верховна Рада, є значно нижчою.

Історично українці не мали особливої прихильності до державних політичних структур, оскільки вони часто представляли інтереси чужих держав. Відсутність власної державності залишала свій відбиток. Натомість армія та волонтери вважаються символами найбільшої довіри, - зазначає соціолог.

Водночас він спростував тезу, що при найвищому рівні довіри умовна партія військових має шанси після перемоги над Росією перемогти і на виборах.

Ні, це історична традиція. В Україні не існувало військових партій, хоча була присутня військова демократія. Путін намагається нас "демілітаризувати", але Україна ніколи не була мілітаризованою. Якщо порівняти з класичними мілітарними державами, які організовані на основі військової диктатури, то Україна є їхньою повною протилежністю, - зазначає директор Інституту соціології. - Однак, можуть з'явитися окремі військові особи, які спробують зайняти позиції в політиці та претендувати на президентську владу.

Говорячи про шанси військових змагатися за пост президента, Євген Головаха оцінив їх як максимальні.

Наприклад, наявність звання "Герой України" або інших військових досягнень може стати суттєвою перевагою, проте це не стане вирішальним фактором у досягненні перемоги. Це лише один з елементів, який може допомогти. Багато також залежатиме від харизми особи, підтримки партійних структур та інших аспектів, - підсумував він.

Нагадуємо, що раніше соціолог роз’яснив "Телеграфу" значення Курської операції Збройних сил України.

Related posts