Покарання мовчанням: чому його вважають рівноцінним фізичному насильству.
Покарання шляхом мовчання – це фактично метод, який завдає болю, не залишаючи жодних видимих слідів.
Ігнорування або безмовність стимулюють ту ж ділянку мозку, що відповідає за відчуття фізичного болю. Цю інформацію опублікувало видання heysigmund.com в одному з своїх матеріалів.
Найважливішим показником готовності до розлучення є сварка пари. Зрозуміло, що конфлікти неминучі, але головним аспектом є те, як саме свариться пара та що відбувається після. Ключ до зміцнення стосунків -- це підтримка одне одного у складні моменти.
На перший погляд, може створитися враження, що мовчання є ознакою гідності, адже людина, як мовиться, не "занурюється у балачки". Проте насправді ситуація є зовсім іншою.
Професор психології в Університеті Пердью, Кіплінг Вільямс, зазначає, що холодна поведінка або мовчазна тактика часто застосовуються як методи покарання чи маніпуляції. Проте, іноді люди можуть не усвідомлювати, яку емоційну чи фізичну шкоду вони можуть завдати іншим.
Цікаво, що відчуття остракізму — неприйняття або відторгнення з боку соціуму — вкорінене в нашій природі, незалежно від того, чи ігнорує вас одна людина, чи кілька, навіть якщо вони вам несимпатичні. Це відчуття завжди викликає біль.
Безмовність партнера, зокрема, активує передню поясну кору – ділянку мозку, що асоціюється з фізичним болем. Початкове відчуття болю залишається незмінним, незалежно від того, йдеться про відчуження від незнайомців, близьких друзів чи навіть ворогів.
Зазвичай, мовчання виникає в ситуаціях, коли один з партнерів чинить тиск на іншого, висловлює критику або висуває претензії, тоді як інший реагує мовчанням і дистанціюється емоційно.
На жаль, замовчування в стосунках може завдати серйозної шкоди. Воно знижує рівень задоволення від спілкування, послаблює відчуття близькості і ускладнює можливість здорового та змістовного діалогу. Це одна з найбільш поширених форм конфліктної поведінки, що спостерігається у шлюбах та інших романтичних зв'язках. Змінити цю динаміку надзвичайно складно, оскільки партнери часто звинувачують один одного.
Пара опиняється в ситуації, з якої важко знайти вихід. Один з партнерів часто висловлює незадоволення емоційною відстороненістю другого, в той час як інший вважає, що першому бракує гнучкості та надто прискіпливо ставиться до деталей.
Такі дії призводять до того, що люди переживають не лише емоційний дискомфорт, а й фізичні страждання. У них можуть виникати тривожність і агресивні настрої, а також можливі проблеми, такі як еректильна дисфункція, а також труднощі з сечовипусканням і функціонуванням шлунково-кишкового тракту.
Цікаво, що не має значення, хто з партнерів шукає уваги, а хто її уникає. Суть проблеми криється у самій динаміці взаємин, а не в індивідуальних характеристиках.
Покарання мовчанням не треба плутати з тайм-аутом, щоб охолонути після скандалу. За такої ситуації краще чесно сказати: "Я не можу зараз з тобою говорити, повернімося до цього трохи пізніше та поговоримо".
Навряд партнер, що починає "гру в мовчанку" сповна розуміє який вплив це має на людину, що поруч і як їй болить ігнорування. Це спосіб заподіяти біль, але без фізичних слідів.