Політика Китаю в сфері відновлювальної енергетики становить ризик для російських поставок викопного пального.
Зменшення попиту на нафту в Китаї позначиться на доходах росії від експорту
Економічна політика Пекіна щодо розвитку відновлюваної енергетики ставить під загрозу російський сектор викопного палива і бюджет, залежний від його експорту.
Про це повідомляє The Moscow Times.
Фахівці Банку Росії визнали, що спостережувані тенденції в Китаї ставлять під сумнів майбутнє російського експорту, особливо з огляду на активну кліматичну політику, навіть у країнах-партнерах.
Протягом кількох десятиліть Китай залишався головним споживачем нафти. Проте, якщо у 2023 році його внесок у зростання споживання складав 70%, то в 2024-2025 роках цей показник знизиться до 20%.
Зміни в економіці Китаю у 2024 році можуть скоротити попит на нафту на 400 тисяч барелів на добу. У серпні 2024 року обсяг нафтопереробки в Китаї відстав від тогорічної траєкторії на 9%, а випуск дизельного палива - на 11%.
У серпні продажі електричних автомобілів перевищили один мільйон одиниць, що є на 43,2% більше, ніж у 2023 році. Китай стрімко розвиває сектор сонячної енергетики, і до початку 2030-х років потужності сонячної генерації можуть перевищити загальне споживання електрики в США.
Прогнозується, що доходи від експорту вуглеводнів зменшаться більш ніж удвічі до завершення цього десятиліття в порівнянні з довоєнним 2021 роком — з 315 млрд доларів до 146 млрд доларів. До середини століття ця сума може скоротитися майже втричі, становлячи лише 114 млрд доларів.
Передісторія. Раніше видання Mind повідомляло, що обсяги постачання нафти до Китаю у вересні 2024 року знизилися до 45,5 мільйонів тонн, що є зменшенням на 7,4% у порівнянні з серпнем того ж року.