Global Teacher Prize Ukraine 2024: Лариса Романишин з Львівщини стала переможницею в категорії "Вчитель хімії" - Львівська Пошта.


Найкращою вчителькою року в Україні за результатами національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2024 визнано вчительку початкових класів з Івано-Франківська, Лесю Павлюк. Вона отримала головний приз - мільйон гривень на реалізацію власного освітнього проєкту та шанс відвідати міжнародну церемонію нагородження Global Teacher Prize, повідомляє "Освіторія".

Як писала "Львівська Пошта", престижну національну відзнаку організує громадська спілка "Освіторія", аби акцентувати на важливості вчительської професії. Попри війну, премія відбулася вже увосьме, бо, як звучить її гасло, вчителі - важливі!

У 2024 році 1210 освітян подали свої заявки, а 2059 педагогів були номіновані українцями - батьками, учнями та колегами. Після проведення незалежного оцінювання з цього числа спочатку обрали зіркову десятку фіналістів, а згодом визначили переможця. Як зазначили організатори, уперше в історії премії голоси експертного журі та українців співпали.

Переможниця премії Леся Павлюк однією з перших в івано-франківському ліцеї №7 почала працювати з інклюзивним класом ще до реформи НУШ. Вчителька розробляє методичні посібники, курси та навчає інших педагогів. Поза уроками заохочує учнів до творчих і благодійних заходів, зокрема, на підтримку ЗСУ.

"Я щиро вірю, що наші учні і учениці здатні перетворити Україну на країну, про яку ми всі мріємо, і яку вони також прагнуть бачити. Ми формуємо цінності, які стануть світлом у їхньому житті. Наша мета — навчити їх співпрацювати. Ми допомагаємо їм приймати своє оточення, враховуючи його унікальні риси та потреби. Ми вчимо дітей розрізняти добро і зло, а також приймати зважені рішення і нести відповідальність за них. Ми надихаємо їх мріяти і втілювати ці мрії в реальність. Наразі моя власна мрія стала дійсністю, і я відчуваю неймовірну радість!" - підкреслила переможниця.

Цього року також відзначилися наступні переможці:

у номінації "Дошкілля" - вихователька Оксана Масовець з Кам'янця-Подільського. У цій номінації, як писала "Львівська Пошта", у ТОП-50 було шість вихователів із Львівщини;

у номінації "Вибір серцем" - вчитель історії з Дніпра Євген Кравченко. Він адаптує традиційне навчання для навчання історії учнів "Школи Супергероїв" - освітнього осередку при дитячій лікарні "Охматдит";

У номінації "Вчитель хімії" нагороду отримала Лариса Романишин, педагог із Львівської області.

у категорії "Інклюзивність" - учитель історії та географії з Харківщини Владислав Акименко;

У категорії STEM-освіти нагороди отримали: Катерина Корзу з Дніпропетровщини, Лариса Романишин зі Львова та Ярослав Федько з міста Дніпро.

Вчителька Лариса Романишин, яка проживає в селі Крушельниця Львівської області, викладає в Сколівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2, що носить ім’я Стефанії Вітрук, у Сколівській міській раді. Вона викладає тріаду предметів: хімію, фізику та біологію для учнів 7-11 класів.

"Спільно з нашими партнерами, фармацевтичною компанією Biopharma, ми відзначили вчителя в особливій номінації - "Учитель хімії". Переможницею цього визнання стала Лариса Романишин, яка спочатку працювала інженером-хіміком, але згодом обрала шлях викладача", - повідомляють у Global Teacher Prize Ukraine.

Серед професійних досягнень вчительки - перемога її команди в міжнародній програмі шкільних космічних експериментів Student Spaceflight Experiments Program, яка дозволяє учасникам відправити мінілабораторії для дослідження мікрогравітації на Міжнародну космічну станцію за допомогою космічного корабля "SpaceX Dragon" із центру NASA у Флориді.

"Вчителювання - це не лише професійна діяльність, а й значна відповідальність та покликання. Давайте надихати наших учнів, допомагати їм реалізувати свої мрії і вказувати правильний шлях у житті," - підкреслила Лариса Романишин.

Related posts