Під час свого візиту до Туркменістану, Путін провів зустріч з новообраним президентом Ірану.
11 жовтня Президент Російської Федерації Володимир Путін відвідав Ашхабад, столицю Туркменістану, щоб взяти участь у міжнародному форумі під назвою "Взаємозв'язок часів та цивілізацій - основа миру та розвитку". Ця подія приурочена до 300-річчя від дня народження видатного туркменського поета та філософа Махтумкулі Фрагі.
У п'ятницю на полях ашхабадського форуму Володимир Путін вперше зустрівся з новим президентом Ірану Масудом Пезешкіаном
Переговори між двома лідерами проходять на фоні загострення ситуації на Близькому Сході. Нещодавно Іран став свідком другого цього року ракетного удару з боку Ізраїлю. Ізраїль проводить військову операцію в Лівані проти радикального шиїтського угруповання "Хезболла", яке отримує підтримку від Ірану, і також заявляє про намір відповісти на іранські обстріли. На нещодавньому засіданні Ради безпеки ООН Росія фактично висловила підтримку позиції Ірану в конфлікті з Ізраїлем.
Декілька держав, серед яких і США, обвинувачують Іран у наданні Росії балістичних ракет для ведення війни проти України. Тегеран категорично заперечує ці звинувачення, і наразі відсутні докази використання таких ракет, на відміну від безпілотників "Шахед".
поставлених Іраном раніше.
Володимир Путін також поговорив із президентом Пакистану Асіфом Алі Зардарі та проведе окремі переговори з президентом Туркменістану Сердаром Бердимухамедовим
Форум в Ашхабаді спочатку планувався як саміт лідерів Організації тюркських держав (ОТГ), але з невідомих причин був переформатований на культурний захід. Після цього від візиту до Ашгабада відмовився президент Туреччини Реджеп Ердоган.
У офіційних релізах згадувалася участь у форумі близько десяти президентів, але без конкретизації їхніх імен. Наразі в Ашгабаді вже знаходяться керівники Ірану, Казахстану, Монголії, Росії, Пакистану та Узбекистану.
МЗС України закликало владу Туркменістану заарештувати російського лідера "відповідно до міжнародних норм". Однак Туркменістан не є підписанцем Римського статуту, на основі якого Міжнародний кримінальний суд (МКС) у березні минулого року видав ордер на арешт Путіна. Президента Росії звинувачують у незаконному вивезенні українських дітей на непідконтрольні Києву території.
Після оголошення ордера Путін не здійснював поїздок до держав, які ратифікували Римський статут. Проте на початку вересня він відвідав Монголію, де, попри заклики з боку Києва та правозахисних організацій, його не заарештували.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram Instagram та Viber Крим.Реалії Рекомендуємо встановити VPN