Розпочато випробування нових моделей жіночого демісезонного та зимового одягу. Процес впровадження інклюзивних елементів триває, повідомляє Міністерство оборони.


Міністерство оборони України ініціювало випробування нових моделей жіночої військової форми, зокрема для демісезонного та зимового періоду. Також продовжується впровадження Національної стратегії безбар'єрності.

За інформацією Цензор.НЕТ, посилаючись на Міністерство оборони, зазначене питання обговорювалося під час зустрічі, присвяченої темам інклюзивності та безбар'єрності. Цю нараду очолював заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Зараз активно проводяться польові випробування демісезонного одягу для жінок, а також готові до наукових досліджень перші зразки зимового одягу.

"Запровадження жіночої форми є надзвичайно важливим, оскільки розмірна сітка, що використовується для чоловіків, не відповідає потребам жінок", - підкреслив Мельник.

За його словами, процес уповільнюється через низьку зацікавленість виробників надавати тестові зразки для проведення випробувань, необхідних для розробки технічних умов для виробництва.

Також Міністерство бере до уваги результати тестування літнього одягу та натільної білизни в польових умовах. Згідно з інформацією, вже розроблено плани щодо внесення змін до технічних характеристик окремих складових військової форми, виходячи з відгуків жінок-військовослужбовців.

Мельник також підкреслив важливість наявності жіночих бронежилетів, що відповідали б стандартам захисту при зменшенні ваги бронеплит.

У Міноборони також повідомили, що в межах проєкту "Пакунок пораненого", ініційованого міністерством цього року, розробляються вимоги до адаптивного одягу, який надаватиметься пораненим військовослужбовцям.

Згідно з планом, з 2025 року комплект такого одягу видаватиметься безповоротно та безоплатно у стабілізаційних пунктах та під час стаціонарного лікування. Проєкт охоплює всі підрозділи Сил оборони і безпеки, тому потребує міжвідомчого погодження та ухвалення відповідної постанови Кабінету Міністрів України.

Крім цього, у рамках виконання Національної стратегії безбар'єрності України, Міністерство оборони планує завершити реконструкцію деяких своїх споруд до кінця 2024 року.

"Цього року ми запланували та забезпечили фінансування для модернізації 10 медичних установ Міністерства оборони. У цих закладах будуть встановлені ліфти, пандуси та інше спеціалізоване обладнання, яке значно полегшить життя військовослужбовцям з інвалідністю та їхніми потребами. Ми вже розглядаємо наступні етапи цієї ініціативи на наступний рік," - підкреслив Мельник.

Крім того, заступник міністра оборони додав, що наразі формується перелік об'єктів міністерства, які підлягатимуть реконструкції у 2025 році, а також визначаються терміни початку та завершення робіт і джерела фінансування.

Related posts