СБУ: Український підприємець розвивав метро та фабрики в Росії в період війни.
Служба безпеки України оголосила про виявлення українського підприємця, який займався будівництвом метрополітену та судноремонтного заводу в Російській Федерації. Генеральна прокуратура вже повідомила його та інших осіб про підозру.
Отримуйте актуальні новини з надійних джерел тепер через WhatsApp!
Згідно з інформацією від правоохоронних органів, український підприємець виступає кінцевим власником ряду російських компаній, які мають аналогічні структури в Україні. Ці компанії зареєстровані через підконтрольні закордонні офшорні компанії.
Як стверджують слідчі, власник українського будівельного холдингу разом з топменеджментом на початку повномасштабної війни уклав з російськими замовниками шість договорів на майже 100 млрд рублів ($1 млрд).
Зокрема, йдеться про будівництво чотирьох ліній метро в Москві, реконструкцію "Центра судоремонта "Звездочка" (Архангельска область), де ремонтують військові кораблі, будівництво судноремонтного заводу для техобслуговування кораблів Новоросійської військово-морської бази та прикордонного управління Федеральної служби безпеки РФ та реконструкцію верфі для підводних човнів у Санкт-Петербурзі.
Читайте також: Пішли в СЗЧ та влаштували "бізнес" на ухилянтах: двом військовим повідомили про підозру
Слідчі виявили, що російська "філія" постійно перераховує податки до бюджету Російської Федерації, що, у свою чергу, підтримує розвиток їхнього оборонного сектору та ведення військових дій проти України. Вони зазначили, що за період 2022-2023 років ця сума перевищила 2 мільярди рублів (еквівалентно $21,8 мільйона).
Служба безпеки України здійснила обшуки в офісних приміщеннях та приватних квартирах осіб, залучених до справи в Києві. В результаті було вилучено комп'ютерну техніку, USB-накопичувачі, близько 700 тисяч доларів, а також документи, що свідчать про правопорушення.
Бізнесмен ще до початку повномасштабного вторгнення виїхав з України, але продовжив вести бізнес в країні. Йому допомагали зі справами як в Україні, так і в РФ дві спільниці.
Офіс генерального прокурора повідомив трьом основним учасникам справи (власнику, директору та головному бухгалтеру російського підрозділу) про підозру у здійсненні господарської діяльності у співпраці з державою-агресором. Власнику також інкримінується підозра в пособництві державі-агресору. У разі доведення вини їм загрожує до 12 років позбавлення волі.