Шість ситуацій, коли варто прати одяг навиворіт.


Щоб зберегти речі у хорошому стані надовго, варто деякі з них прати лише навиворіт. Такий спосіб може значно подовжити термін служби улюблених речей.

Цей простий трюк допоможе уникнути зносу тканин, вицвітання кольорів та збереження принтів.

Експертка з прибирання Джолі Керр поділилася з Better Homes & Gardens корисним трюком, який допоможе зберегти яскравість кольорів вашого одягу, що є особливо актуальним для темних та насичених виробів. Вивертання речей перед пранням також сприяє більш якісному видаленню забруднень, залишених тілом. Завдяки цьому, ваш одяг не лише буде чистішим, а й набуде приємнішого аромату.

Експерт рекомендує прати речі з бісером або іншими декоративними елементами, а також ніжними ґудзиками навиворіт. Це дозволить зберегти їх у кращому стані та уникнути пошкоджень. Загалом, Керр зазначила шість ситуацій, коли варто класти одяг у пральну машину вивернутим.

Темні відтінки в одязі, зокрема темний денім.

Чорний і темний одяг, включно з темним денімом, із часом тьмяніє під впливом води і миючих засобів. Прання також може сприяти вицвітанню тканини і втраті кольору, тому їх краще прати навиворіт. До того ж, Керр радить прати темні тканини в холодній воді. Сушити такий одяг треба подалі від прямих сонячних променів.

Яскраві кольорові тканини

Як і темний одяг, яскраві тканини з принтом можуть з часом потьмяніти через багаторазовий вплив води, миючих засобів і засобів для виведення плям, а також тертя. Вивертання таких тканин навиворіт перед пранням допоможе зберегти колір і візерунки, не даючи їм потьмяніти через багаторазове прання. Допомогти може і використання холодної води.

Одяг для фізичної активності та спортивних занять.

Є кілька вагомих причин для того, щоб випрати одяг для тренувань і активного відпочинку, зокрема легінси, навиворіт. Це один з найефективніших способів забезпечити свіжий запах тренувального одягу, просоченого потом, оскільки бактерії, що викликають неприємний запах, можуть накопичуватися на внутрішній стороні.

Вивертання спортивного одягу навиворіт також допомагає запобігти вицвітанню. Зрештою, це ще й захистить тканину від утворення катишків, зачіпок та інших структурних пошкоджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитись правильно дозувати порошок у пральну машинку: експерт порівняв його із сіллю

Піжамні комплекти, нижня білизна та носки.

Так само, як і з спортивним одягом, внутрішня сторона піжами, нижньої білизни та шкарпеток є найбільш забрудненою, адже тут накопичуються піт і мертві клітини шкіри. Вивернувши ці речі перед пранням, ви зможете досягти максимальної чистоти. Це також допоможе зберегти ніжні тканини, такі як легка бавовна, від утворення катишків і захистить декоративні елементи, такі як ґудзики або вишивка, від пошкоджень.

Якщо на шкарпетках або іншому одязі помітні забруднення чи волосся, зокрема шерсть домашніх тварин, рекомендується прати їх у звичайному положенні, без вивертання. Це забезпечить прямий контакт води та мийного засобу з найбільш забрудненою поверхнею виробу.

Одяг, забруднений від поту та дезодоранту.

Вивертання одягу навиворіт підвищує ефективність взаємодії води та мийного засобу з потом і дезодорантом, які часто накопичуються в зоні пахв на сорочках, блузках, пуловерах та інших предметах гардеробу. Якщо ви помітили, що ваші сорочки після прання залишаються з помітними плямами, нальотом або мають жорстку, схожу на картон, текстуру, спроба прати їх навиворіт може стати простим і ефективним рішенням, на що звертає увагу Керр.

Ніжні матеріали, що легко мнуться або можуть утворювати зачіпки.

Вивертання одягу на виворіт може забезпечити додатковий захист для чутливих матеріалів. Крім того, рекомендується поміщати речі в спеціальні сітчасті мішки, прати їх разом з аналогічними тканинами та уникати важких предметів з декором. Це допоможе зменшити тертя, якому піддаються делікатні тканини, що можуть схильні до зминання або утворення зачіпок.

Related posts